Cestování

Wizz Air oteřel novou linku z Prahy do Kutaisi

Wizz Air oteřel novou linku z Prahy do Kutaisi

Wizz Air, jedna z nejrychleji rostoucích evropských leteckých společností, dnes otevřela novou linku z Prahy do Kutaisi, druhého největšího města Gruzie. Cestující si mohou naplánovat svou cestu pohodlně dvakrát týdně, v úterý a v sobotu.

Česká Kanada připravila pro novou sezónu lákavé novinky

Česká Kanada připravila pro novou sezónu lákavé novinky

Nabídka turistické oblasti Česká Kanada pro nadcházející sezónu se rozšiřuje o několik zajímavých atraktivit. Pro bikery se chystá zbrusu nový bikepark v areálu sjezdovky Hradiště u Nové Bystřice a také Cykloplácek v Dačicích.

GOAL ZERO, pomocník při získání, uchovánní a využítí energie ze slunce

Goal zero, pomocník při získání, uchovánní a využítí energie ze slunce

Stát se to může snadno. Baterie mobilního telefonu se vám vybije v ten nejnevhodnější okamžik. A vy stojíte s pohaslým přístrojem uprostřed temné krajiny, bez navigace, bez kontaktu s okolím, bez světla, na hony vzdáleni nejbližší zásuvce.

V České Kanadě se nudit nebudete

V České Kanadě se nudit nebudete

Turistická oblast Česká Kanada nabízí spoustu zajímavých akcí spojených s oslavou svátků jara. Po zimní pauze se návštěvníkům znovu otevírají památkové objekty a některá muzea a galerie. Přístupné budou i vyhlídkové věže a rozhledny. Originální svezení nabízí velikonoční parní vlak.

Individuální jako domov. Vzrušující jako hotel. Flexibilní jako penzion

Individuální jako domov. Vzrušující jako hotel. Flexibilní jako penzion

Pohoda a uvolnění v samém srdci města. V novém konceptu Vienna House R.evo spojuje hotelová skupina Vienna House běžné pokoje, studia i místo pro rodinu či přátele s designem vyjadřujícím ducha doby a pohodovými společnými prostory ve stejné atmosféře.

Trnava, kraj vína, medoviny a historických památek

Trnava, kraj vína, medoviny a historických památek

Už v dávném středověku byla trnavská oblast významným vinařsko-vinohradnickým centrem. Podle listiny z roku 1238 vlastnila Trnava, jako svobodné královské město, vinice v Uhersku, které sahají od dnešní Rače až po Svätý Jur. Trnavští měšťané vysázeli a obhospodařovali vinohrady v okolí Modry, Pezinka i Bratislavy, tedy v oblasti celých Malých Karpat.

Salzburk, město Mozartovo si svoje návštěvníky hýčká

Salzburk, město Mozartovo si svoje návštěvníky hýčká

Nejnavštěvovanějšími salzburskými památkami jsou ty, které nesou stopy zdejšího rodáka, hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, stejně tak ty, které tvoří historické centrum města, zapsaného na prestižním seznamu UNESCO.

Nitranský hotel Mikádo je excelentní

Nitranský hotel Mikádo je excelentní

Hotel nabízí všechno, co si jen lze pod pojmem „skvělý“ dokážeme představit. Výborná gastronomie, pohodlné ubytování, výtečné služby a velmi profesionální personál.

Kampaň Baroko na Vysočině získala prestižní ocenění

Vysočina Tourism slaví úspěch s kampaní roku 2017 Baroko na Vysočině. Na brněnském veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR ředitel Tomáš Čihák převzal ocenění 11. ročníku soutěže Velká cena cestovního ruchu 2017/2018. Odborná porota rozhodla, že stříbro v kategorii Nejlepší jednotná kampaň patří Vysočině.

Mojmírovce, čili Urmín, jak říkají místní

Mojmírovce, čili Urmín, jak říkají místní

Jsme na Slovensku, v Nitranské vrchovině, asi 14 km od Nitry. První písemná zmínka o obci Mojmírovce je z roku 1156. Jak šel čas, měnily se i názvy obce. Říkalo se jí Ylmer, Ilmur, terra Illmer, Urmín a od roku 1948 Mojmírovce.

Zimní dovolená s dětmi se vyplatí v Livignu

Zimní dovolená s dětmi se vyplatí v Livignu

Italské Livigno se stabilní sněhovou nadílkou a převážně slunečným počasím se řadí mezi nejlepší zimní resorty v Evropě. Není proto divu, že si jej pro zimní dovolenou vybírá čím dál více rodin s dětmi. Zatímco se rodiče oddávají lyžování, o děti je skvěle postaráno.

V Nitře zažijete příběh půvabného města, ať přijedete v kterémkoliv ročním období

V Nitře zažijete příběh půvabného města, ať přijedete v kterémkoliv ročním období

Pro jistotu, aby si návštěvníci Nitry užiili co nejvíc zážitků, připravila Nitrianska organizace cestovního ruchu nabídkové balíčky. Mezi nejoblíbenější patří cesta městem Po stopách nitrianskych legend.

Skiareál Lipno otevírá devět nových kilometrů tratí

Skiareál Lipno otevírá devět kilometrů nových tratí

Ještě před nadělováním dárků pod vánočním stromečkem si každý může užít pořádnou lyžovačku ve Skiareálu Lipno. Tam připadává přírodní sníh a od čtvrtka se lyžařům otevřou další sjezdovky. Předpovědi slibují sluníčko i prašan.

Pohodlí, smysl pro detail a osobní přístup na mezinárodním letu. To je nová KLM World Business Class

Představujeme KLM World Business Class

Pohodlí, smysl pro detail a osobní přístup na mezinárodním letu. To je nová KLM World Business Class. Obchodní třídu KLM World Business Class navrhla známá holandská designérka Hella Jongeriusová.

Víno z Kobylí má styl

Víno z Kobylí má styl

Jsme v zemi úrodné, voňavé a malebné. V mírně zvlněné krajině, se vinné révě výjimečně dobře daří. V Kobylí se začaly dějiny vinařství psát v roce 1252. Pan Boček z Obřan tehdy darovval dva lány vinic cisterciáckému klášteru ve Žďáru. Darovací listinu stvrdil podpisem sám markrabě moravský Přemysl Otakar II. A tak lze s určitostí říct, že se v Kobylí pěstuje vinná réva už 800 let.

Na rafty zapomeňte, pod Strečnem jsou pravou zábavou pltě

Na rafty zapomeňte, pod Strečnem jsou pravou zábavou pltě

Plť, čili vor je dřevěné plavidlo zpravidla složené z pěti menších loděk, řízené dvěma pltníky, čili voraři pomocí bidla nebo vesla. Na plť se obvykle vejde až dvacet cestujících. Na Slovensku je v současné době několik lokalit, kde si můžeme plavbu na pltích na vlastní kůži vyzkoušet.

Náš redakční čas na farmách jižního Tyrolska. Skvělý nápad

Náš redakční čas na farmách Jižního Tyrolska. Skvělý nápad

Nejsevernější region Itálie, tedy Alto Adige, obklopují z jedné strany Dolomity a ze strany druhé Rétské Alpy. Je zčásti hornatý, zčásti jsou tu roviny ideální k pěstování jablek a vinné révy. Během našeho edičního tripu jsme cestovali bezpečně vozem Mercedes Benz CLA 220 d 4M SB, zapůjčeným společností Mercedes Benz Česká republika s.r.o.

Dominikánská republika láká extrémní závod i na novinky z Cap Cana

Dominikánská republika láká na extrémní závod i na novinky z Cap Cana

Populární offroadový závod XTERRA se uskuteční v Dominikánské republice opět po roce. V pořadí druhý ročník navazuje na úspěšnou loňskou premiéru. Závod proběhne v neděli 13. srpna v provincii Barahona na jihozápadním pobřeží země.

Vienna House otevře ve varšavské obchodní čtvrti Mokotów nový hotel

Vienna House otevře ve varšavské obchodní čtvrti Mokotów nový hotel

Vienna House Mokotów Warsaw bude 4hvězdičkový superior business hotel, který kombinuje v industriální design, moderní zelenou kulturou pohostinství a unikátní kulinářskou nabídku založenou na hodnotách udržitelného rozvoje.

Historický Liptovský Mikuláš je centrem cestovního ruchu

Historický Liptovský Mikuláš je centrem cestovního ruchu

K nejatraktivnějším historickým místům patří kostel sv.Mikuláše, Synagoga je mezi nejstylovějšími a největšími na Slovensku, turisté navštěvují také první Stoličný dům, Župní dům, jezuitský klášter i evangelický kostel.

<< < 1 2 3 412 > >>
Tvorba webových stránek JakubMíšek.cz & valentadesign.cz
© 2011 Familyfreshnews.cz. Všechna práva vyhrazena.