Domov inspirovaný přírodou
Trendem, který v posledních letech nabývá na popularitě a je číslem jedna i v roce 2024, je biofilní design. Jeho cílem je opětovné napojení člověka na přírodu a vnesení klidu, harmonie a bezpečí do daného prostoru. Nebojte se tedy obohatit svou kuchyň jednoduchými prvky přírodních materiálů a talíři s květinovými motivy. Inspirací vám může být například japonské japandi, které přichází s velmi konkrétními tipy, jak v interiéru vytvořit oázu klidu a pohody.

Facebook

Fast design is out!
Toužíte po stylové kuchyni, která se neokouká ani po deseti letech? Dbejte na kvalitu jednotlivých prvků! Rychloobrátkové spotřebiče a nádobí jdou sice s dobou, kvůli lacinému zpracování jsou ale po velmi krátkém čase předurčeny k zániku. Luxus, který elegantně propojuje udržitelnost a šmrnc, spočívá v nadčasovosti. Investujte proto do vybavení, které se neokouká a vydrží vám i desítky let. Koneckonců, elegantní porcelánové talíře či smaltované hrnce najdete i v kuchyních našich babiček.

Zemité barvy kuchyním sluší
Pohodlí a harmonie – i těmito dvěma slovy lze popsat trendy v kuchyních pro letošní rok. Velký důraz je kladen na nalezení tepla domova, díky kterému se bude člověk do prostoru rád vracet. Právě přírodní tóny jsou pro vytvoření takového prostředí ideálním řešením. Hnědé, oranžové i tmavší odstíny zelené do interiéru vnesou příjemnou atmosféru, díky které budete obklopeni klidem a bezpečím. Útulnost je také definována doplňky a designovými prvky, které pro tento rok můžete ladit do odstínu Peach Fuzz, jenž se stal barvou pro rok 2024.

„Ugly“ kitchen look
Pomíjivým designům již odzvonilo. Aktuálně je trendy osobitost a jedinečnost. Obohaťte svou kuchyň unikáty, které si už něco prožily, a mohou tak vyprávět příběh, díky kterému se jakýkoliv prostor promění k nepoznání. Květinový porcelán, atypické tvary váz nebo zapékací mísa po babičce. Nebojte se sáhnout i po doplňcích z druhé ruky. Nejenže tím podpoříte udržitelnost, ale zároveň své kuchyni dodáte šmrnc a osobitost. Rok 2024 se nese ve znamení unikátnosti, a proto neváhejte a najděte i tu svou!

Pestré a nespoutané
Vedle zemitých tónů jsou vítanými hosty i ostré barevné kombinace, syté provokativní odstíny, ornamenty a výrazné křivky. Buďte kreativní a vneste do interiéru kousek sebe. Jste milovníkem růžové a zároveň vám dělají radost asymetrické tvary všech rozměrů? Obohaťte váš kuchyňský kout eklektickými prvky, ze kterých se budete těšit každý den. Fantazii se meze nekladou!

Rozšíření kuchyně o osobní koutek
Výběrová ranní káva, kterou si sami připravíte ve svém útulném koutku radosti, chutná nejlépe! Trendem letošního roku je rozšiřování kuchyňského prostoru o místa s konkrétním účelem. Milujete matchu, ale do kavárny se vám dvakrát nechce? Staňte se svým vlastním baristou! Pro vytvoření takové svatyně nemusíte vyklízet celou kuchyň, postačí vám i malý prostor, který bude tak akorát velký pro umístění kávovaru, mlýnku a vašich oblíbených hrnečků. Zřiďte si svůj koutek a užijte si chvilku jen sami pro sebe!

Redakce FFN a www.pottenapannen.cz