Kromě pohlazení po duši v podobě vystoupení skvělých folklorních souborů vás také čeká jedinečná kapela Tomáš Kočko &Orchestr, dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku.Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku

Facebook

Na co všechno se tedy můžete těšit?

Pátek – 5. 5. 2017
V pátek 5. května vše zahájí v kostele v Tuchlovicích host festivalu, folklorní spolek Jasénka, který přijede až z valašského Vsetína. Páteční večer pokračuje vystoupením v Kulturním centru v Novém Strašecí, kde kromě domácího Čtyřlístku a Lístečku vystoupí hosté festivalu – Jasénka a Nisanka z Jablonce nad Nisou.

Sobota – 6. 5. 2017
Na sobotní a nedělní program budete moci zůstat jen v Tuchlovicích. V sobotu se začíná od 10:00 na podiu před Českou hospodou, kdy vás soubory pozvou na hlavní sobotní pořad s názvem Hádej, hádej, hadači do letního kina. Tam vás kromě již zmíněných souborů budou nadšeně očekávat ještě pražští Gaudeamus, Moták doprovázený Kvítkem z Hradce Králové, Rosénka a Valášek. Bohatý pořad vám nabídne tance ze středních, jižních a severních Čech, nadchnou vás chlapské zbojnické tance z Valašska, rozněžní dívčí chorovody, zaskočíte dokonce na chvilku na Slovensko. A nebude chybět stále oblíbenější městský folkor . Pestrá všehochuť, která snad uspokojí všechny chuťové buňky.
Večer si můžete zatancovat s Jasénkou a Nisankou, které povedou v areálu letního kina pro všechny tancechtivé Školu tanců, pak přijde na řadu pohádka Víti Marčíka mladšího na dobrou noc a večerní pořad kapely Tomáš Kočko &Orchestr, jejíž hudba mísí moravské hudební prvky v aktualizovaném rámci, přidává doteky progresivního rocku, neo-folku, a dokonce i trendy v oblasti elektronické hudby. V jejich hudbě jako by ožívala starověká Velká Morava.

Neděle – 7. 5. 2017
V letním kině v Tuchlovicích to bude pořad Tancuj s námi, Floriánku. Zatančí a zazpívají soubory Jasénka, Lísteček, Nisanka, Rosénka, děti ze ZŠ z Tuchlovic, Borůvky z Rakovníka, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka a Notičky z Řevnic.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova.

www.tuchlovickapout.cz