Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

Facebook

„Na letní sezonu jsme se rozhodli přidat další novinku chybějící na českém trhu, a proto od letošního června odstartujeme přímé lety na ostrov La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů. Do nové destinace plánujeme létat jednou týdně ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Hlavním lákadlem zájezdů budou jednoznačně národní parky, turistika a sopečná krajina, černé písčité pláže, koupání v přírodních bazénech nebo dobré podmínky pro vodní sporty,“ představil Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

Ostrov, kterému se přezdívá La Isla Bonita neboli Krásný ostrov, patří podle Lonely Planet mezi nejzelenější z Kanárských ostrovů. Milovníci turistiky si tady přijdou opravdu na své, mohou vyzkoušet krátké i delší pěší trasy po okraji kaldery nebo vystoupat na nejvyšší vrchol Roque de los Muchachos. Velmi populární je Stezka vulkánů vedoucí podél nejkrásnějších sopek na jihu. Oblíbené jsou také plavby lodí za velrybami a delfíny. Umístění ostrova nahrává i fanouškům astronomie a pozorování hvězd. Za návštěvu stojí observatoř a různé astronomické vyhlídky, jako jsou San Bartolo Mountain, La Muralla nebo Llano de las Ventas. Díky vlnám Atlantiku, který omývá břehy ostrova, si tady zájemci vychutnají i vodní sporty, zejména surfování.

Letadla s českými turisty budou přistávat na letišti v hlavním městě Santa Cruz de La Palma (IATA kód: SPC) od 4. června 2024 každé úterý. Do nové destinace patřící pod území Kanárských ostrovů se klienti Čedoku proletí na palubě letadel letecké společnosti Smartwings, která na trasu nasadí Boeing 737 pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Doba přímého letu potrvá přibližně pět hodin a třicet minut. Čedok nabídne v této méně turistické oblasti Kanárských ostrovů zejména čtyřhvězdičkové hotely s polopenzí nebo all inclusive v lokalitách Los Cancajos nebo Fuencaliente. Ubytování disponují bazény, výhledem na Atlantický oceán nebo zahradami pro klidnou dovolenou.

„Těší mě, že se daří nadále rozšiřovat nabídku o další atraktivní destinaci na Kanárských ostrovech. Věřím, že La Palma české turisty zaujme a bude stejně oblíbená jako ostatní ostrovy. Jen v minulém roce využilo přímých letů na Kanárské ostrovy bezmála 80 tisíc cestujících na odletu.  Ve spolupráci s cestovními kancelářemi a dopravci počítáme do budoucna s rozšiřováním přímých leteckých spojení do dalších dovolenkových destinací,“ uvedl ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Všechny zájezdy na Kanárské ostrovy, včetně ostrova La Palma, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventury, jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na více než 50 pobočkách Čedoku po celé České republice či na Slovensku a v široké síti prodejců.

Redakce FFN a www.cedok.cz