Vzniknou zde nejrůznější typy bytů, flexibilní kancelářské prostory, obchody, restaurace a veškerá sportovní, kulturní a vzdělávací vybavenost, kterou k životu potřebujeme. Pragovka ale žije svým životem již v současnosti. V průběhu několika posledních let se stala kreativním hubem, kde se mísí energie umělců s historickým odkazem slavné značky Praga a kde vznikají inspirativní díla, která přitahují zájem široké veřejnosti.

Facebook

Umělci a umělkyně našli v Pragovce stálé místo pro své ateliéry a dílny a také prostory pro pořádání akcí a prezentaci svých děl. A právě nyní zde probíhá velká rezidentská výstava Excel, která se v Pragovka Gallery koná už po šesté a představuje se na ní přes čtyřicet umělkyň a umělců, kteří působí právě v umělecké komunitě Pragovky. Jejich díla si zde můžete prohlédnout od konce července do poloviny září.

V Pragovce je umění a kreativita integrální součástí celkového urbanistického konceptu, které její obyvatele a návštěvníky doprovází na jejich každodenní cestě životem. A je to právě tento kreativní náboj, který Pragovku odlišuje od jiných developerských projektů a dělá z ní komplexní Art District, kde se odkaz slavného výrobce automobilů mísí s moderním přístupem k životu a kreativitou v nejrůznějších podobách.

Společnost Mount Capital s.r.o., s více než padesátiletými zkušenostmi s provozováním a správou živých a vyhledávaných míst napříč komerční, kulturní i pohostinskou sférou, která za celým projektem Pragovky stojí, od jeho počátku podporuje mladé umělce a v Pragovce jim otevírá prostor pro tvorbu. I do budoucna se tak můžeme těšit, že zde budou vznikat unikátní díla umělců, kteří je budou prezentovat ve zdejších galeriích nebo jako součást celkového životního prostoru této nově vznikající městské čtvrti.

Rezidentská výstava Excel prezentuje aktuální a autentickou tvorbu umělkyň a umělců, kteří mají v areálu Pragovky své ateliéry. Do výstavy Excel se promítají živé tvůrčí procesy umělecké komunity Pragovky. Není tematicky ani obsahově omezená, naopak vytváří přirozený obraz toho, co se každý den děje za dveřmi uměleckých ateliérů.

Redakce FFN

www.pragovkagallery.cz


 

 

Fotogalerie k článku