Velkoryse pojatá scénografie reflektuje věhlas a světové renomé režiséra Miloše Formana. Poprvé budou na jevišti Letní scény Musea Kampa použity nejmodernější audiovizuální prvky, například velké průhledné LED obrazovky. Premiéra bude 18. a 19. června.

Facebook

Důvodů, proč osvědčený tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou věnoval svůj nový počin Miloši Formanovi, je hned několik. Na letošní rok připadá 40. výročí premiéry Formanova oscarového filmu Amadeus. Natáčelo se v Praze a v parku vedle Musea Kampa měl štáb zázemí. Miloš Forman ještě před emigrací navíc bydlel ve Všehrdově ulici sousedící s Kampou. 

Inscenace časově obsáhne osudy Miloše Formana přibližně od 10 do 47 let. Ovšem rozhodně nejde pouze o záznam jeho života, ačkoliv i ten je sám o sobě plný dramatických peripetií. Hlavní motto je Formanovo přesvědčení: „Drž se toho snu”.  Příběh Miloše Formana ukazuje, že svoboda a tvůrčí nezávislost jsou klíčovými hodnotami, za kterými stojí jít za každou cenu. V titulní roli Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel, další role ztvární Matouš Ruml, Petr Vršek, Max Koček, Max Dolanský, Václav Vašák, Stáňa Jachnická, Přemek Pálek, Kryštof Krhovják, Kryštof Bartoš a další.

Uvedením hry Forman na Letní scéně Musea Kampa vyvrcholí projekt Rok Formana. Jeho součástí je podcast Miloš Forman: Drž se toho snu, který skrze slavné Formanovy filmy rozebírá a přibližuje filmařův život. Průvodcem podcastu je filmový publicista Pavel Sladký, za námětem a dramaturgií stojí Iveta Nebesařová. Podcastová série je k poslechu zdarma ve všech podcastových aplikacích vč. Spotify a Apple Podcast:
https://linktr.ee/milos_forman_drz_se_toho_snu?fbclid=IwAR3YCRjw2tRiYI_2X0UP9xNmGFqc2T7SX2np-DbVN2ZM-DVOuTnVpOQlouA. Do Roku

Werich, Marta a koncerty známých umělců
Oblíbená Letní scéna Musea Kampa na vltavském nábřeží během nastávající sezony uvede také divácké hity Werich a Marta. Inscenace Werich s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli se bude hrát od 12. do 17. 8. Od 22. 8. do 15. 9. následuje Marta, ověnčená Cenou Thálie 2023 za nejlepší ženský výkon v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně-dramatické žánry, kterou získala Hana Holišová za ztvárnění legendární zpěvačky Marty Kubišové. Divadelní recitál Marta letos z domovské Letní scény Musea Kampa zamíří za dalšími diváky – poprvé se představí na festivalu Colours of Ostrava a 2. 9. jej v přímém přenosu odvysílá ČT Art.

Součástí programu Letní scény Musea Kampa tradičně budou také koncerty napříč hudebními žánry. Ondřej Havelka s Melody Makers vystoupí 24. 6., Dan Bárta & ILLUSTRATOSPHERE zahrají 25. 6. Igor Orozovič svůj repertoár představí 29. 8. a večer 30. 8. bude patřit koncertu Lenky Filipové se smyčci Řeka života.

Online prodej vstupenek na inscenace Forman, Werich, Marta a koncerty na Letní scéMusea Kampa: www.letniscenamuseakampa.cz

Redakce FFN