Jedinečnou atmosféru utvářejí také místní farmářské trhy nebo pravidelné street food markety v DEPO2015.

Facebook

Legendární podniky a party na střeše
Zajímavými podniky se to v historickém centru Plzně jenom hemží.  Posnídat nebo vyrazit na brunch s výhledem na katedrálu můžete například ve Frenchie. Příjemné zázemí s výhledem do sadů si pak užijete v dnes už legendárním podniku Walter, kde je dobré si místo na víkendový brunch rezervovat předem. Vyhlášené jsou místní buchtičky se šodó nebo vejce benedikt.  Originální pohled na město nabízí nejen ochozy Plzeňské věže, ale také terasa hotelu Central, kam se můžete během dne vydat na výbornou kávu a večer pak na pohodový drink či nečekanou party na střeše.

Pěší zóna s živou hudbou a buskery
Z Riegrovy ulice vedoucí přímo na náměstí Republiky ke vchodu do katedrály sv. Bartoloměje se před pár lety stala pěší zóna. Za tu dobu se z naprosto obyčejné ulice v historickém centru stalo místo, kam se chodí za dobrým jídlem a pitím. Ulice mimo jiné totiž ožije každý pátek a sobotu živou hudbou. Přes celou letní sezonu se tu budou střídat buskeři na dvou provizorních scénách, a to každý pátek a sobotu večer. Ti zpříjemní víkendové večery hostům místních podniků i kolemjdoucím.

Za pravou neapolskou pizzou
O pizzerii Da Pietro se říká, že jejich neapolská pizza je tak dobrá, že na ní do Plzně jezdí lidé z Prahy i dalekého okolí. O kvalitní sezonní a lokální potraviny se opírá udržitelný koncept kuchyně v bistru Štipec.  Kvalitní řemeslnou zmrzlinu nabízí například zmrzlinářství Kolombina. v Lékárně, Na Parkánu, Na Spilce nebo U Salzmannů si zase dáte tu nejlíp načepovanou Plzeň na celém světě. Pivní nabídku doplňují lokální řemeslné pivovary jako Raven nebo Zlatá kráva.

Kreativní zóna DEPO2015
V kreativní zóně DEP02015, kde ještě před pár lety parkovaly autobusy a trolejbusy, se dnes konají nejrůznější kulturní akce a festivaly. Doplňují je zajímavé kulisy bývalých garáží dopravních podniků.  Na nádvoří a v bývalé autobusové hale se pravidelně koná DEPO Street Food market s pestrou nabídkou pouličních specialit z celého světa, a to hned několikrát do roka.

Farmářské trhy s lokální nabídkou
S ještě větší pravidelností se v Plzni konají vyhlášené farmářské trhy. V sezoně od října do prosince se sem každou sobotu ráno můžete vydat na nákup kvalitních regionálních potravin. Můžete tu také klidně jenom posnídat. Nabídka je totiž více než pestrá. Trhy se konají přímo na centrálním náměstí Republiky v prostoru mezi radnicí a katedrálou. 
Plzeň se pomalu dostává na gastronomickou špičku, patří mezi vyhledávané destinace a neměla by tak letos chybět ani na vašem seznamu.

Redakce FFN

www.visitplzen.eu

 

Fotogalerie k článku