„Už delší dobu sledujeme trend, že lidé chtějí cestovat za zážitky, a to i po České republice. Zájem vzrůstá o sportovní i kulinářské pobyty a zejména o ty, věnované osobnímu rozvoji. Klidné a komorní prostředí našich hotelů i krásné panenské přírody Beskyd k tomu přímo vybízí. Hosté si po společném programu rádi dopřejí relaxaci v podobě uvolňujících masáží, saunových rituálů či pobytu v našich termálních bazénech,“ říká Tomáš Blabla, ředitel Resortu Valachy a rovnou vybírá několik zajímavých pobytů tohoto jara:

Facebook

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem
Prožijte večer ve společnosti mistra etikety Ladislava Špačka. Připomeňte si, jak si poradit s pravidly etikety ve společnosti, komu podat ruku jako první, nebo jak se vhodně obléct pro každou příležitost. Součástí je také degustační menu v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, kde si nově osvěžené poznatky vyzkoušíte v praxi.

Kdy: 1. 5. 2024

Kde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

Kurz pečení frgálů
Zpestřete si návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem a naučte se péct pravé valašské frgály pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin získáte nové dovednosti, dozvíte se více o tomto typickém valašském koláči, a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si také společně spoustu zábavy. Frgál si vyrobíte od chystání těsta a náplně až po upečení, a kromě nové kuchařské dovednosti si s sebou domů odnesete tuto sladkou valašskou pochoutku i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.

Kdy: 1. 5., 8. 5. 2024

Kde: hotel Galik, Velké Karlovice

Galavečer s Romanem Paulusem
Legendární český šéfkuchař Roman Paulus bude opět hostem Spa hotelu Lanterna! Dopřejte si mimořádný zážitek se špičkovou gastronomií ve společnosti jednoho z pouhých tří českých šéfkuchařů, kteří získali michelinskou hvězdu. Ten pro vás připraví exkluzivní menu doplněné o snoubená vína. Těšit se můžete na marinovaného lososa v rumu, chřestový krém rillette z králíka, bramborové noky s divokým česnekem a ředkvičkami, jehněčí hřbet či vanilkovo-jahodový cheesecake.

Kdy: 8. 5. 2024

Kde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

Marek Orko Vácha: Krajina, zrcadlo duše
Co mají křesťanství, ekologie a ochrana přírody společného? A jak krajina odráží stav mysli lidí, kteří ji přetvářejí? Přijďte si poslechnout povídání Marka Orka Váchy, kněze, molekulárního biologa a genetika, na téma „krajina, zrcadlo duše“. Poskytne vám nový pohled na přístup k životu i přírodě a dá vám možnost dívat se na životní situace jinak.

Kdy: pátek 10. 5. 2024

Kde: Spa hotel Lanterna

P.S.: Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích spadá spolu s Wellness Horal do Resortu Valachy a je díky komorní atmosféře, špičkovým wellness službám i gastronomii a nádherné přírodě ideálním útočištěm pro náročné hosty. Díky nedávné rekonstrukci se můžete ubytovat v unikátních pokojích se zimní zahradou, vanou a výhledem do romantické krajiny, či v pokojích s vlastní vířivkou a krbem pro skutečně romantické večery. V luxusním hotelovém wellness světě L-Spa najdete krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool se slanou vodou, finskou saunou, parní lázní, ochlazovacím jezírkem, exotickými masážemi a nově se tu konají čtyřikrát denně originální saunové rituály. Užijete si posezení v restauraci s vinotékou a pro náročné gurmány je zde zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející čtyř až šestichodová menu snoubená s lahodnými víny. Aktivní hosté ocení krásné cyklostezky, golfové hřiště, tenisové kurty i turistické a běžecké trasy. Po celý rok tu pořádají zajímavé sportovní i kulturní akce, takže nudit se nikdy nebudete.

Redakce FFN a www.lanterna.cz