Jedním z nejsledovanějších účinků resveratrolu je jeho potenciál zlepšovat kardiovaskulární zdraví. Studie prokázaly, že může přispět ke snížení krevního tlaku a snížení rizika srdečních onemocnění. Může také zlepšovat stav cév, což může pomoci předcházet tvorbě krevních sraženin.

Kromě potenciálních účinků na zdraví srdce byl resveratrol studován také pro své potenciální protizánětlivé a antioxidační účinky. Může přispět ke snížení zánětu v těle, který může vést k řadě zdravotních problémů, včetně rakoviny, cukrovky a srdečních onemocnění. Antioxidační vlastnosti resveratrolu mohou také pomáhat chránit tělo před poškozením volnými radikály, což jsou nestabilní molekuly, které mohou poškozovat buňky a přispívat ke stárnutí a nemocem.

Resveratrol byl také posuzován pro své potenciální účinky proti stárnutí. Může přispívat k prodloužení životnosti buněk a ke zlepšení stavu mitochondrií, což jsou struktury v buňkách, které produkují energii. To může vést ke snížení počtu onemocnění souvisejících s věkem a k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

www.minus-age.cz

Facebook