Metoda Ultherapie mění dosavadní vnímání  liftingu jako metody poslední volby vhodné pouze pro výrazné ochabnutí pleti spojené s povislou pokožkou, nejvíce v oblasti kontur,“ řekla MUDr. Yvonne Bergerová, estetický dermatolog BcD Clinic, držitelka licence vedoucí lékař ČLK, školitelka výplňových materiálů. Věnuji se specializaci korektivní dermatologie zaměřenou na prevenci a korekci degenerativních projevů stárnoucí pokožky již od roku 1998.

Facebook

Co je Ulthera a Ultherapie
V naší tváří se zrcadlí mnoho typů příběhů. Zatímco vrásky mohou hovořit o zkušenostech, ochablé kontury tváře většinou spíše  vypovídají o únavě. Jedinou možností, jak řešit tento problém, byla doposud plastická chirurgie.
Ulthera je nová americká technologie právě přicházející na evropský trh, pomocí které se provádí zákrok tzv. ultherapie. Ulthera umožňuje efektivně bojovat se známkami stárnutí a projevy zemské gravitace na naší pokožce pomocí nechirurgického ošetření vysoce fokusovaným ultrazvukem. Výhodou zhruba hodinové ultherapie tváře a krku je, že působí ve stejné podkožní vrstvě jako klasický plasticko-chirurgický zákrok. Ultherapie využívá přirozenou regenerativní schopnost organismu jemně a postupně obnovit paměť pokožky a podpůrné tkáně.

Jak probíhá Ultherapie
Tak jako při jiných ultrazvukových aplikacích nebo vyšetřeních Vám na pokožku přiložíme hladkou ultrazvukovou hlavici. Díky ní na obrazovce přístroje Ulthera zobrazíme detailní obraz vaší pokožky, který nám pomůže přesně naplánovat ošetření. Tou samou ultrazvukovou hlavicí následně lékař vysílá přesně cílené impulsy intenzivního ultrazvuku do hloubky podpůrné tkáně ( až 4.5mm ), kde se dosahuje nejlepších liftingových výsledků.

Čím je Ultherapie odlišná
Ultherapie je jediné omlazující nechirurgické ošetření, které umožňuje neinvazivně pomocí ultrazvuku vidět pod úroveň kůže a speciálně zaměřit hlubokou podpůrnou tkáň (SMAS), což je tkáň, kterou chirurgové zpevňují během klasického faceliftu. Schopnost ošetřit nejen povrch pokožky, ale i její hluboké vrstvy, a to velmi precizně, zabezpečuje bezpečné, přirozené a vynikající přirozené výsledky bez nutnosti rekonvalescence.

Je Ultherapie bolestivá
Je možné, že pocítíte relativně nepříjemný pocit během tepelného působení ultrazvuku. Tento pocit je jen dočasný a signalizuje, že došlo k ovlivnění správných vrstev a že se začal proces tvorby nového kolagenu. Hranice bolestivosti je u každého klienta individuální a kontrolovaná. Je možno ji jednoduše zmírnit použitím medikamentů proti bolesti.

Je Ultherapie bezpečná
Ultrazvuková energie se v medicíně využívá již více než 50 let. Klinické studie Ulthery a z nich vyplývající nejvyšší medicínská certifikace - americká FDA, které jako jediný přístroj svého druhu obdržela, potvrdily vysoký stupeň bezpečnosti tohoto ošetření.

Jaké výsledky mohu očekávat
Jediné ošetření nastartuje celkový regenerativní proces. Finální výsledek se progresivně vyvíjí po dobu následujících 2 až 3 měsíců. Viditelné výsledky zahrnují lifting a zpevnění ochabnuté pokožky. Klienti uvádějí, že jejich pokožka na tváři a krku je již bezprostředně po ošetření pevnější a vypnutá. Další výhodou ultherapie je, že kromě viditelných výsledků vytváří Ulthera i na první pohled neviditelné, progresivní výsledky:  tvorba nového kolagenu zpomaluje celkový proces stárnutí. Beneficit z ošetření může přetrvávat po dobu až 5 let. FDA studie například prokázaly, že 9 z 10 klientů  dosáhlo významných liftingů obočí (brow-lifting).

Zdroj: text a foto tisková zpráva a www.ulthera-lifting.eu

 

 

Fotogalerie k článku