Facebook

Můžete se také objednat na kosmetické ošetření a nechat se hýčkat u masáže. Součástí světa vůní je Vlčihorská zahrada, kde vyrostla další dětská atrakce. Přijeďte si užít krásný letní den včetně komentované prohlídky celého areálu s možností nahlédnutí výroby.

V Centru aromaterapie je Vlčihorská zahrada s bylinami, s květinovou mandalou a altánem a čtyřmi menhiry, strážci světových stran. Je to místo zasvěcené vůním, rostlinám, odpočinku i vzdělávání. Zdejší hosté se mohou blíže seznámit s rostlinami a permakulturními a biodynamickými způsoby jejich pěstování. V loňském roce probíhal rozvoj zahrady a přestavba stojí za prohlídku. Ve Vlčihorské zahradě postupně rozkvétají stovky květů. Prozkoumejte ji v různých ročních obdobích a sledujte, jak se ráz zahrady mění. Pokaždé tu najdete něco nového. Seznamte se s principy permakultury a biodynamiky, které nám pomáhají udržovat půdu i rostliny v dobré kondici.

V zahradě vyrostla další dětská atrakce, takže zatímco si děti budou užívat, rodiče mají možnost načerpat novou energii i inspiraci zahrady. Zahrada je volně přístupná po celý rok. Nechte se hýčkat v kosmetickém a masérském salonu. Svěřte se do rukou profesionálů v oboru aromaterapie a přírodní kosmetiky, odpočiňte si a načerpejte novou energii. Ve studiu poradenství s vámi probereme výběr kosmetiky přesně pro vás a prakticky ukážeme, jak o sebe pečovat doma. Ovšem nezapomeňte se předem objednat! V prodejně vám experti s laskavostí poradí a zavedou vás do tajů aromaterapeutických výrobků. V čajovně si pochutnáte na voňavých bylinkových čajích, čerstvě mleté kávě a našich slaných i sladkých denních dobrotách. Prolistujte naše herbáře a knihy o aromaterapii.

V Nobilis Tilia dbají na dlouhodobou udržitelnost podniku a ekologický přístup, soustředí výrobu na jednom místě, má vlastní kořenovou čistírnu odpadních vod, zachytává dešťovou vodu pro provozní potřeby, nebo pro reklamní materiály využívá papír s ekologickou certifikací FSC, která chrání lesy a usiluje o trvale udržitelné hospodaření v lesích. Také balení výrobků je ze snadno ekologicky odbouratelného materiálu, který je jednoduše recyklovatelný.

Výrobce aromaterapeutických produktů Nobilis Tilia se vydal na průkopnickou cestu v české přírodní kosmetice už téměř před třiceti lety. Trvale udržitelná společnost z Vlčí Hory na okraji národního parku České Švýcarsko nabízí nejširší portfolio kosmetických produktů pro každého. Řada výrobků Nobilis Tilia nese certifikát CPK a CPK BIO, až 96 % z nich jsou veganské produkty. Nobilis Tilia se pyšní označením regionálního produktu Českosaské Švýcarsko. Nobilis Tilia zaměstnává více než sedmdesát obyvatel širokého okolí Krásnolipska.

Značka Nobilis Tilia se od svého vzniku zabývá vlastním vývojem a výrobou přírodní aromaterapeutické kosmetiky pro ženy, muže i děti. Komplexní portfolio pro celou rodinu se skládá z té nejjemnější a nejpřirozenější přírodní péče, přičemž dvakrát ročně značka představuje unikátní novinky. Všechny produkty obsahují éterické oleje, které sobí celostně na všech úrovních člověka. Dokáží pozitivně ovlivnit emoce a povzbudit či posilnit celý organismus. Zároveň je v produktech otisknuta pečlivá ruční práce, která navzdory růstu společnosti k Nobilis Tilia stále neodmyslitelně patří.

Nejkvalitnější suroviny hledáme po celém světě a vyžadujeme, aby sběr rostlin probíhal co nejohleduplněji k přírodě i lidem. Pečlivě kontrolujeme také způsob přepravy a skladování. S pokorou k přírodním procesům vytváříme jedinečné přírodní produkty k rozvíjení harmonie a krásy. Naše hodnoty nám umožňují kvést,říká diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká a pokračuje: „Ve Vlčí Hoře hledáme a nacházíme cesty, jak žít ve vzájemné harmonii s přírodou. Každý produkt má v sobě navíc naše nadšení, radost a pozitivní energii. Jsou to skryté a důležité ingredience.

Certifikovaná přírodní kosmetika obsahuje vysoce bioaktivní látky, které jsou tělu zcela přirozené, pomáhají pleť regenerovat a vyživovat, a tím udržovat její zdravý vzhled. Součástí je certifikace i hodnot Nobilis Tilia je to, že kosmetika ani suroviny nejsou testované na zvířatech. Etické chování k přírodě i lidem je jednou ze základních hodnot Nobilis Tilia a proto usiluje o maximálně šetrné zpracování přírodních materiálů, snižuje dopady výroby a odmítá živočišné suroviny, pro jejichž získání by zvířata musela zemřít. současné době je až 96 % celého sortimentu veganské, tedy bez obsahu živočišných surovin. Některé přírodní látky však nelze nahradit, proto v některých výrobcích využívá vybrané včelí produkty, jako je med nebo včelí vosk.

Hrdou ambasadorkou je herečka a fotografka Andrea Růžičková: Nobilis Tilia jsem si kupovala řadu let, ale přiznám se, že jsem neznala do hloubky sílu éterických olejů. Cesta do tajů aromaterapie pohltila celou mou rodinu. V každém produktu cítíte éterické oleje, které sobí blahodárně na naši mysl. Aromaterapie využívá léčebných účinků vonných éterických olejů pro udržení nebo zlepšení zdraví.

Redakce FFN

www.nobilis.cz

 

Fotogalerie k článku