Ve wellness centru hotelu Thermia Palace můžete zažít dokonce imitaci tropické bouře. Nachází se v části lázeňského domu Irma, který je spojen s hotelem, takže se do něj pohodlně dostanete suchou nohou v županu a pantoflích. Ve chvíli, kdy za vámi zaklapnou dveře, zapomenete na starosti a stres. Už jen samotný design interiéru působí uklidňujícím dojmem a je příslibem skutečného odpočinku, který vás čeká uvnitř. Interiér navrhla architektka Nathalie Rottenburg ze španělské společnost Hospitality Interior Design Projects, která se specializuje na interiéry objektů v hotelnictví.
Výstavba a zařízení wellnessu trvala asi sedm měsíců a všechny práce postupovaly podle návrhu mezinárodního týmu - slovenského architekta Maroše Vargy a rakouského architekta Christiana Hoppe. Na celý projekt dohlížel Krajský památkový úřad Trnava, neboť hotel Thermia Palace i lázeňský dům Irma jsou kulturní památky.

Facebook

Zážitek i pod sprchou
Spojení noblesní starosvětské atmosféry hotelu Thermia Palace a nového luxusního wellness-relaxačního je velmi příjemné. K dispozici zde je vodní svět s vnitřním a venkovním bazénem, ​​kde je termální voda, a hned vedle vnitřního bazénu najdete velkou vířivku a o kousek dál saunový svět s parní, finskou, infra saunou. Jsou zde zážitkové sprchy, sprcha s imitací tropické bouře, tepidáriem a odpočinkovými plochami s uklidňujícím výhledem do hotelové zahrady. V oddychových zónách si můžete posedět i poležet, jak se vám zlíbí. Prostor okolo vnitřního bazénu já krásně vyzdobený, jeho vitráže odkazují na secesní výzdobu hotelu a oku lahodí i podsvícené jantarové stěny. Venkovní bazén je v provozu po celý rok díky využití termální vody a vyhřívané dlažbě v okolí bazénu. Celé wellness centrum má plochu dvanáct set čtverečních metrů a nechybí zde ani denní světlo.

Zážitek z bahna
A když dostanete chuť vyzkoušet i světoznámé piešťanské lázeňské procedury, z wellnessu se snadno dostanete do prostor, kde na vás čeká „zrkadlisko“ a „bahnisko“. V tom prvním se můžete prohřát v termální léčebné vodě a v druhém vyzkoušet účinky proslulého bahna. Dopřát si můžete i masáže a další léčebné, relaxační a zkrášlující procedury. Hotel Thermia Palace spolu s lázněmi Irma byly slavnostně otevřeny v květnu 1912 a v té době byly nejmodernějším hotelovým a léčebným komplexem ve střední Evropě. Po komplexní rekonstrukci v roce 2006 se Thermia, jak lidé hotel zkráceně nazývají, stala prvním pětihvězdičkovým hotelem v Piešťanech. Je výjimečný i v tom, že v hotelové restauraci visí originál obrazu Alfonse Muchy, daru malíře piešťanským lázním.

Jana Vlková

www.visitpiestany.sk

Fotogalerie k článku