Pozoruhodnost: na první duel šli nymburští příznivci doma ve středu za pouhou 1 Kč vstupného. Svým způsobem to bylo od vedení klubu pro věrné fanoušky jistou satisfakcí, „bolestným“, omluvou za to, že po dvou desetiletích titulových úspěchů letos neúčinkují ve finále.

Facebook

K 21. ligové medaili v řadě, byť jen bronzové, dnes Nymburk došel v Pardubicích tak, že domácím vytřel zrak: domácí ani jednou v utkání nevedli! "Chválím svoje kluky za to, jak k téhle sérii přistoupili," ocenil mužstvo nymburský trenér Ladislav Sokolovský.

Bronz z nejvyšší domácí soutěže má nymburský basketbalový velkoklub už ze sezóny 2002. Od té doby, vlastně do letoška, posiloval, vyrostl v klub nemalých mezinárodních ambicí. Domácí soupeře až do této sezóny válcoval. Evropa o něm ví. Ale... Poprvé od roku 2002 košíkáři Nymburku se letos nedokázali protlačit přes soupeře do finálového duelu o titul. Sehráli sezóně „jako na sinusoidě“, kdy realita byla drsnější a soupeři víc při chutích než v letech předchozích. Přesto se v ČR Nymburští přece jen probili do ligového semifinále. A v něm je Opava vyřadila až v sedmém vzájemném duelu. Ve frustrujících 48 hodinách po čerstvém hlubokém zklamání, které zbývaly do rozehrání duelu "kdo s koho" aspoň o bronz, se nakonec Nymburk dokázal postavit zase jak se patří na nohy. Jednoznačně líp, než podobně předtím Děčínem zpráskané Pardubice.

A minisérii o bronz, na dva vítězné zápasy, s Pardubicemi sehrál Nymburk jak z dávných mistrovských partesů. Připustil jen ta dvě klání. Nebyla to pro tým a trenéra samozřejmost - a je to důležité pro lepší příští sezónu. Především pro jádro týmu (jehož se nemusí týkat očekávané přestupy). A pro věrné fanoušky. O tom, jak je to těžké nabudit zklamaná srdce a hlavy týmu po nepostupu do boje o zlato, svědčí i dnešní přiznání trenéra Pardubických Dina Repeši: "Byli jsme blíž finále než potom medaili..."

Sesumírujme: první zápas série o 3. - 4. místo, středa:

ERA Basketball Nymburk - BK KVIS Pardubice 93:75 (Body: Kříž 18, Autrey 13, Kováč 12 - Pekárek 18)

Druhý zápas série o 3. - 4. místo, sobota 27. 5. 2023:

BK KVIS Pardubice - ERA Basketball Nymburk 81:99 (Body: Neal 16 - Tůma 18, Autrey 17, Palyza 16, Kříž a Sehnal po 11,...). - Konečný stav série o bronz: 2:0 na zápasy pro Nymburk.

Konečné pořadí Kooperativa NBL 2023/2023:

3. ERA Basketball Nymburk

4. BK KVIS Pardubice

O zlato - stříbro hrají vítězové semifinálových duelů, přemožitel Nymburských Opava a vítěz nad Pardubicemi Děčín.

Redakce FFN a Basketbal Nymburk