Obhájce titulu (mnoha titulů) BASKETBALL Nymburk může být v tomto první. Pod podmínkou, že dnes ve čtvrtek udolá (od 17 hod.) doma zatím šťastnějšího soka, tým z Opavy.

Facebook

Jenže, Opavané v sérii, kterou nekompromisně ukončí čtvrtá výhra kteréhokoliv z účastníků, vedou na zápasy už 3:1. Takže tihle po rozhodné výhře na loupežnickou notu naladění Slezané přijíždějí k Labi spáchat sportovní loupež, jaká se v českém mužském basketu už 18 let nikomu nepovedla. Pokud dnes vyhrají, zbudou Nymburku místo šance na 19. titul poprvé od roku 2002 oči pro pláč, jinak řečeno boj o pouhé stříbro. (S poraženým ze druhého semifinálového páru, ze soubojů mezi Děčínem a Pardubicemi; kde se za stavu 3:2 hraje šestý duel zítra v pátek, a to v Pardubicích).

Prvním dvěma stům fanoušků v nymburské hale věnuje mecenáš domácích dárek, kterým chce naladit hlasivky povzbuzování: limo či pivko zdarma.

Nymburský pivot a nejzkušenější muž Petr Benda vidí situaci jasně: „Neskládáme zbraně už kvůli lidem kolem nás. A fanouškům, Ale  jsme krůček nad propastí, buď do ní spadneme, anebo... Chceme sérii rozhodně obrátit v náš prospěch! Naším cílem je pořád titul!“

Aby se tak stalo, aby dnes Opava v Nymburku byla udolána, k tomu se musí domácí „vydávit“ ze všech sil jedinci i celý tým. V útoku, v obranných doskocích, v každém souboji! V tom, co se jim nedařilo pod koši ve Slezsku. Ve třetím i ve čtvrtém duelu. Mladíci Novák (nemoc), Rylich (zranění chodidla) nastoupit nemohou, Z Opavy do Nymburku kromě mužstva kapitána Jakuba Šiřiny BK Opava přijíždí i „žluté peklo“ speciální autobus fan klubu.

Bude to dnes zápas u Labe s mimořádným nábojem: Opava ho v Nymburku chce a může vyhrát také proto, že vyhrát nad Nymburkem tři zápasy za sebou se nikomu nepovedlo už 22 let, a ona teď takovou šanci má. Domácí k postupu dál, do finále přes Opavu, dnes večer nad Opavou vyhrát musí.

Redakce FFN

fb Opava