K postupu do finále, proti lepšímu ze druhé semifinálové eliminace mezi Pardubicemi a Děčínem, si prostě potřebují se Slezany poradit. Jak? Především hodně rychle zapomenout na to, jak rychle a rázně, k šoku publika, z nich BK Opava ve včerejším čtvrtečním udělal doslova malé kluky. Mimořádně trapně, pod nymburskými koši. Nymburk vedl jen při prvním koši. Jinak po celý zápas byli týmovější, koncentrovanější Opavané lepší, a nejen o bodík, nýbrž o moc a moc košů. „Chtěli na hříšti jednoznačně víc,“ smutně konstatoval domácí kouč Sokolovský. Nakonec - 94:75 ve prospěch hostů.

Facebook

Semifinálový duel ERA Basketbal Nymburk – Opava je tak srovnán na vyhraná utkání 1:1. (V tom prvním zápasu, o den dříve, a také v Nymburku, domácí zvítězili po přetahované kdo s koho šťastnějším závěrem 94:81.) Třetí vzájemné utkání bude hostit Opava, Nymburští tam cestují na nedělní večer. Čtvrtý duel Opava – Nymburk proběhne tamtéž v pondělí. Nymburští příznivci i mužstvo mají jistotu, že přinejmenším ještě jednou tyhle mimořádně nabuzené rivaly, a s nimi určitě i napínavou atraktivní mužskou košíkovou spatří, až bude u Labe následovat v příštím týdnu 18. 5. vzájemný duel popáté... K postupu jsou semifinalistům zapotřebí čtyři výhry.

Nymburk má na svém historickém kontě 18 extraligových triumfů, a v posledních 4 letech hrál ve finále 3x o zlato - stříbro v lize s Opavou. Úspěšně. Minulost nelze jen tak hodit za hlavu nikdy, ale kde jinde než ve sportu by mělo rozhodovat ono nejdůležitější právě teď!

Teď je třeba... Především to, aby chuť vyhrát nebyla jen verbální, „nezakecala se“ před rozskokem u basketbalových profesionálů někde v šatně. Takový luxus, neodvést před publikem vše, co v člověku či týmu je, si mohou dovolit jen amatéři, kterým, při všech ohledech a respektu, říkají v Itálii „diletanti“...

Případně nutné šesté vzájemné utkání by se hrálo 20. 5. v Opavě, případný sedmý zápas 22. 5. v Nymburku.

Redakce FFN