Oceláři Třinec v. Mountfield Hradec Králové! Ve 4., v případě dramatické vyrovnanosti v sedmém vzájemném klání - nejpozději na čarodějnice, tedy 30. dubna.

Facebook

Pak už se musí hokejová rodina zase sjednotit a soustředit na MS 2023
(12. - 28. května ve Finsku). Chtějí-li být čs. chlapi lepší než čerstvě bronzové na MS Češky s hokejkami, musí se hodně pochlapit!

Ale teď je tu domácí vrchol, na ten se soustřeďme, když ne ve vyprodaných ochozech, aspoň u televizorů.

Až nečekaná vyrovnanost extraligových týmů byla znát ve vyřazovacím semifinále, ve kterém nakonec obhájci titulu Slezané přešli po (opět, už 16 let) nemístně sebevědomé pražské Spartě i přes letos experty favorizované Pardubice. A Královéhradečtí v přesčasech, v heroicky nastavovaných utkáních, s potřebnou klikou od Štěstěny či jejich reklamního patrona zahradníka Bédi Trávníčka posekali - vyřadili skvělé Vítkovice.

Třinec - obhajuje titul, chce ho popáté. Tým kapitána Martina Růžičky reprezentuje místní ocelárny se 189letou tradicí, Těšínské Slezsko. Zajímavost: Sousední Polsko se historicky vzdalo nároku na území Třince (38 000 obyvatel) a okolí vlastně nedávno, r. 1958.

Hradec Králové - metropole stejnojmenného kraje s 91 000 obyvateli ve finále bojů o titul hokejového mistra republiky debutuje. Ale ambiciózně. Věnné město našich královen, ale i vojenská pevnost. Zajímavosti: v bráně se střídají 29letí Matěj Machovský a Fin Henri Kiviaho. Kapitánuje urostlý útočník Radek Smoleňák, 36 let.

Naplánujte si s námi časy, kdy teď sledovat finálovou sérii hokejové Tipsport Extraligy 2023 (finále Generali ČP play off, pokaždé od 17 hodin):

I. zápas (úterý 18. 4.): Hradec Králové - Třinec

II. zápas (středa 19. 4.): Hradec Králové - Třinec

III. zápas (sobota 22. 4.): Třinec - Hradec Králové

IV. zápas (neděle 23. 4.): Třinec Hradec Králové

případně V. zápas (středa 26. 4.): Hradec Králové - Třinec

případně VI. zápas (pátek 28. 4.): Třinec - Hradec Králové

případně VII. zápas (neděle 28. 4.): Hradec Králové - Třinec.

 

Redakce FFN a fb Mountfield Hradec Králové