Tím ovšem nabitý víkend ve skiareálu nekončí. Chystá se také testování lyží předních značek a fotografický workshop. To vše na téměř osmi kilometrech perfektně upravených sjezdových tratí, aktuálně i s večerním lyžováním. 

Facebook

Na sjezdovkách leží cca šedesát centimetrů sněhu. Ve Foxparku jedou všechny čtyři pojízdné koberce a otevřeny jsou všechny čtyři lanovky, tedy Lipno Express, Promenádní, Střecha a Lipenská. Aktuálně jsou otevřeny sjezdovky Jezerní, Dámská, Lipenská a Vyhlídka. Od soboty se k nim přidaly také sjezdovky Pánská a Lišáka Foxe.

Vnímáme problematiku napjatých rodinných rozpočtů, a proto chceme našim lyžařům pomoci ušetřit. Letos jsme pro ně připravili večerní lyžování v ceně celodenního skipasu. Hodina lyžování tak vyjde v průměru na méně peněz než v minulých letech“, upozorňuje generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl. Právě večerní lyžování slibuje neopakovatelný zážitek. Koná se na nejdelší sjezdovce v areálu s výhledem na lipenskou přehradu. Hned vedle sjezdovky Jezerní, kde se večerní lyžování koná, se nachází Foxpark, který je večer též osvětlený a je možné jej využít k bobování.

Strojově udržované stopy a dobré sněhové podmínky nabízí areál Běžky Pasečná u rakouských hranic v těsné blízkosti Lipna. Zde mají dostatek přírodního sněhu a běžkařské tratě upravují pravidelně.  Momentálně je k dispozici celých 26 km tras na české straně hranic. Sněhové podmínky dovolily zatím úpravu na hladko, tj. pro bruslení. 
Ideálním nástupním místem je areál penzionu Dobík Pasečná. Nabízí lyžařům dostatečně velké parkování zdarma, sociální zázemí a občerstvení v restauraci.

Aby toho nebylo málo, tento víkend se mohou návštěvníci skiareálu Lipno zapojit i do reality show pro amatérské lyžaře S ČT sport na vrchol a poměřit své lyžařské schopnosti s ostatními na svahu. Je to projekt, který nemá ve světě obdoby, protože nikde neexistuje show, která by propojovala amatérské a vrcholové alpské lyžování a zároveň plnila program televizní obrazovky. Registrace je zdarma, a není ani nutné se hlásit předem. Stačí jen přijet, na místě se přihlásit, a můžete závodit v měřeném slalomu. Registrace se konají každý den konání závodu od 9 do 12 hodin, a to přímo na svahu, u restaurace U Yettiho. Tam se můžete i před závodem posilnit a ochutnat třeba méně známý chrupák. Na závěr každého soutěžního dne probíhá tzv. souboj pohlaví, tedy porovnání nejlepšího muže a nejlepší ženy v rámci daného dne.

Redakce FFN