Jedná se o inovativní komplexní program pro mladé hokejové hráče, trenéry, rodiče a kluby. Po několikaměsíčních přípravách a pilotní fázi se 4. listopadu oficiálně spouští v Kralupech nad Vltavou za účasti hokejové hvězdy Jaromíra Jágra.

Facebook

Hokej podporujeme napříč všemi kategoriemi. Zaměřujeme se také na hokejovou mládež, která je pro nás důležitá. Další z projektů je náš vlastní program Kaufland Škola hokejových talentů, který motivuje mladé hráče a jejich okolí k osobnímu růstu a zpřístupní jim zcela nové trendy,“ prohlásila Klára Beňačková, ředitelka oblasti Správa a jednatelka společnosti Kaufland.

Aby globální komerční značka měla vlastní edukační sportovní program? To tu ještě rozhodně nebylo. Ani v jiných zemích v rámci jednotlivých zastoupení Kauflandu nic podobného nevzniklo. „Máme potvrzené, že doposud s takovým nápadem nikdo z naší maloobchodní skupiny Schwarz nepřišel. Na našem programu jsme pracovali dlouhodobě a je z cela v souladu s Českým svazem ledního hokeje,“ dodal Igor Kremla zástupce společnosti Kaufland, která je od roku 2019 oficiálním partnerem českého hokeje.

Jak Kaufland Škola hokejových talentů funguje? Program probíhá na základě jednodenních kempů, kterých po Středočeském kraji proběhne minimálně deset. Na jednom místě se tak žáci školy a jejich rodiče mohou dozvědět o fyzioterapii, mentální přípravě nebo stravě pro sportovce, a hlavně obdrží podrobnou zpětnou vazbu, která jim v jejich růstu může zásadně pomoci. Road-show tréninků a workshopů je vedená sportovními trenéry a odborníky za účasti legendárních hráčů.

„Kaufland Škola hokejových talentů nemá ambici vytvářet z hráčů hvězdy, ale spíše z nich vychovat komplexní sportovce a lidi s návykem na sobě pracovat. A to přes předávání know-how od expertů zábavnou formou během denních kempů,“ doplňuje Lukáš Pokorný, autor a iniciátor projektu.

Do projektu se zapojilo 13 trenérů, experti na mentální koučink, fyzickou kondici nebo zdravou výživu. Během dne tak mladí hokejisté, trenéři a rodiče absolvují samostatně vedené programy. Očekává se, že se do první fáze Kaufland Školy hokejových talentů zapojí kolem 150 dětí a 60 rodičů. V současné době tento unikátní program podporují hokejové kluby: HC Rakovník, HC Slavoj Velké Popovice, HC Kralupy nad Vltavou a Rytíři Kladno HC PZ Kladno, HC Lev Slaný, HC Junior Mělník. „Zatím fungujeme v rámci Středních Čech, ale naše aktivity chceme rozšiřovat. Máme totiž opravdu skvělé ohlasy z pilotních kempů, které probíhaly o prázdninách a v září,“ dodal Lukáš Pokorný.

Informace z Kaufland Školy hokejových talentů jsou komplexní, na své si tak mohou přijít také zástupci klubů. „Rádi spolupracujeme s manažery klubů a pomáháme jim k organizační, personální a ekonomické stabilitě. Tedy jak z klubu udělat prostředí, do kterého se členi rádi vrací,“ dodal Igor Kremla ze společnosti Kaufland.

První kemp odstartoval v Kralupech nad Vltavou za účasti Jaromíra Jágra. „Moc mě potěšilo, že se Kaufland snaží aktivně vytvořit prostředí, které bude posouvat talentované lední hokejisty dopředu. Nejen je, také jejich rodiče a trenéry. Jsem moc rád, že jsem součástí tohoto projektu a mohu osobně pomoci mladým hokejistům růst,“ prohlásil Jágr. „Přesah Kaufland Školy hokejových talentů vidím hlavně v tom, že jde o komplexní přístup k rozvoji českého hokeje,“ dodal Jágr

Redakce FFN

www.kaufand.cz