Facebook

„Jednotlivá sportoviště v parku jsou koncipována tak, aby oslovila milovníky tradičních i moderních her. Jsme rádi, že zde najde sportovní povyražení celá rodina. Všechny plochy budou samozřejmě průběžně pečlivě udržovány, aby nabídly co největší komfort,“ popisuje Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna. Nadšenci zde po celou dobu trvání najdou in-line dráhu, cyklodráhu, plochu pro volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis či poněkud netradiční teqball,“ doplňuje přehled dostupných aktivit Martin Müller, organizátor akce. Míče, hokejky a další vybavení si budou moct návštěvníci půjčit za vratnou zálohu na recepci. K dispozici bude také občerstvení.

V den zahájení sportovního parku bude připravena exhibice reprezentantů z klubů, které trénují právě v hale Vodova. Novinkou zaměřenou zejména na žáky navštěvující první stupeň základní školy bude takzvaná EDU zóna Olympijského festivalu, která nastíní užitečné informace a zajímavosti o olympiádě a olympijských hodnotách. Děti si zde otestují své znalosti o sportu a vrcholových sportovcích, k dispozici jim bude i dílnička s vystřihovánkami a omalovánkami. Světem olympiády je provede animovaná sourozenecká dvojice Eda a Ola, součástí zóny bude i Miraitowa, maskot letních olympijských her v Tokiu, se kterým se malí návštěvníci budou moci vyfotit. Na své si při seznamování s olympismem jistě přijdou i dospělí.

Sportovní park Vodova, který potrvá až do začátku září, budou moci zájemci navštívit každý den od 9 do 20 hodin.
„Prostor sportovního areálu Vodova tak po dlouhé odmlce dané protipandemickými opatřeními opět ožije. Dodržování zvýšených hygienických standardů je samozřejmostí, návštěvníci o nich budou informováni tabulemi rozmístěnými v areálu,“ podotýká pan Müller.
Akce se letos uskuteční už druhým rokem. Po loňském úspěchu, kdy park v průběhu léta navštívilo na pět tisíc návštěvníků, by organizátoři z nové sportovní akce rádi učinili každoroční tradici.

Redakce FFN