Po tři dny, od pátečního odpoledne 12. do nedělního večera 14. 6. 2020 je vypsán dvouetapový vytrvalecký závod. DoKola 2020. Slušná, ale zvládnutelná porce, celkem 340 až 360 km s převýšením 6300 m. Po polních a lesních cestách. První ročník! Z fotbalového hříště ve Vilémově u Golčova Jeníkova, tamtéž je i cíl.

Facebook

Mezitím: dotknete se Železných hor, přes Třemošnici k Hlinsku, Svrateckou pahorkatinou Českomoravské vysočiny k Poličce, do Bystrého (kde režisér Jasný před lety natáčel film Všichni dobří rodáci), k Polné, Havlíčkovu Brodu, Humpolci, Hornosázavskou pahorkatinou mezi Světlou a Ledčí nazpátek.

Ostrý start je v pátek v 17 hodin. Mimochodem: po požehnání místním panem farářem všem odvážlivcům. Pořadatele pak soutěžící spatří za noci, dorazí-li k přibližně 100. km (organizátoři tam budou vartovat mezi 21:30 – 9.00 h.), pak kolem 230. km (varta od sobotních 01 do nedělních 03 h.). Nejdelší časový limit pro klasifikaci v cíli: v neděli do 19 h.

Co je úžasné, co respektuje i všechna aktuálně platná koronavirová omezení: šlape si do pedálů každý sám, ať nonstop nebo i se zastavením, a na každého vše prozradí v cíli rozhodčím údaje z jeho nezbytného počítače. Protože se závodí podle mapy. Pojedete v pelotonu, ale zároveň v něm nepojedete.

https://www.dokolamtb.cz/pravidla/

Neotálejte s přihláškou!

Redakce FFN

Ilustrační foto z trasy KoKola 2000

www.dokolamtb.cz