„Stále je v provozu všech 12 km sjezdovek včetně oblíbeného skicrossu, snowparku a měřeného slalomu. V týdnu nás příroda překvapila a nadělila nám ještě několik centimetrů čerstvého sněhu. Díky teplotám lehce pod nulou sníh netaje a sjezdovky jsou v perfektní kondici,“ pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. Meteorologové na víkend předpovídají slunečno, což slibuje pěknou jarní lyžovačku. „Lyžujeme za ceny vedlejší sezony, ale podmínky jsou perfektní. Určitě stojí za to si těch posledních pár dnů užít. V provozu budeme letos do 2. dubna,“ zve lyžaře Dušek.

Facebook

Skiareál Lipno letos zažil jednu z nejdelších lyžařských sezon v historii. Sjezdovky se otevřely již začátkem prosince, a díky zásobám sněhu provoz nenarušila ani lednová obleva. „Letošní sezona bude mít 116 dnů a opravdu patří mezi ty nejdelší. Provoz se podařilo bez problému udržet i během oteplení v lednu a mrazivý únor nám pomohl připravit dostatečnou zásobu sněhu na celý březen,“ říká Dušek. „V loňském roce přišly silné deště, které sezonu předčasně ukončily, letos naopak ještě v druhé polovině března padá sníh,“ dodává.

Přesto už se na Lipně připravují na jaro a v nejbližších dnech otevřou půjčovnu kol. „To mohu potvrdit. Již tradičně se budou na Lipně potkávat lyžaři s cyklisty. Připravujeme půjčovnu kol Intersport Rent Kapitanát, kterou otevřeme již na zelený čtvrtek 29.3. Předpokládáme, že na Velikonoce už budou hosté oba sporty kombinovat,“ uvedl mluvčí skiareálu Vojen Smíšek. Do programu mohou zapojit i výstup na Stezku korunami stromů, která je otevřena celoročně.

Na Lipně se zaměřili na zábavu na svahu a vyplatilo se. „S tímto konceptem pracujeme již několikátou sezonu, postupně ho rozvíjíme a budeme v tom nadále pokračovat. Jsme středisko pro rodiny s dětmi, a tak chceme dát klientům možnost užít si den na svahu i netradičně. Velice oblíbená je skicrossová trať, kterou jsme letos prodloužili a do budoucna s ní chceme ještě více pracovat. Popularitu si získal i měřený paralelní slalom a samozřejmě snowpark. Kromě toho jsme letos vytvářeli i umělé terénní nerovnosti na některých sjezdovkách. Byly to vlny, které si užívali děti i dospělí a zpestřily jim jízdu po sjezdovce. Kromě zábavy však tyto prvky slouží jako zásobárna sněhu pro doplnění kritických míst v areálu, což se osvědčilo,“ popisuje Dušek.

Iva Burianová