„Máme špičkový sněhový základ. Celý únor byly teploty pod nulou, a tak zůstal sníh v perfektní kondici. Během posledního týdne jsme si vyrobili ještě něco do zásoby a také třeskuté mrazy pomohly zpevnit sněhovou pokrývku. Lyžovat chceme letos až do Velikonoc,“ hodnotí situaci ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. V těchto týdnech probíhají jihočeské jarní prázdniny a domácí tak nemusí za lyžováním vyrážet nikam daleko. Ve Skiareálu Lipno na ně čeká nejvíce kilometrů sjezdovek v jižních Čechách a také spoustu další zábavy na svahu. „V provozu je všech 12 km sjezdovek včetně oblíbené skicrossové trati, snowparku a měřeného slalomu,“ říká Dušek.
Sjezdovky na Lipně jsou oblíbené hlavně u rodin s dětmi. Ty vyráží také za vyhlášenou lyžařskou školou a výukovým hřištěm Fox park s pojízdnými koberci, které je zcela zdarma. „Na klienty jsme plně připraveni. Výuka lyžování a snowboardingu probíhá každý den. Začínáme již od tříletých dětí, ale naučit nebo zdokonalit se můžete v každém věku,“ uvádí vedoucí Skischool Lipno Petr Chalupa. Místní škola zařadila na prázdninový termín i příměstský lyžařský tábor pro děti. „Po úspěchu lednového sobotního tábora jsme letos připravili i turnus od 12. do 16. března. Děti vyzvedneme v Budějovicích a v Krumlově, celý den se pak učí lyžovat, hrají hry a baví se a večer je zase vrátíme rodičům,“ uvádí Chalupa s tím, že letos je tábor obsazen, ale se službou počítají i v příštím roce.

Facebook

Lišák Fox slaví narozeniny
Oblíbený lipenský maskot lišák Fox slaví v sobotu 10. března narozeniny, a tak si nachystal pořádnou narozeninovou party. Program vypukne ve 14 hodin a chybět nebude ani narozeninový dort, o který se lišák rád podělí. Děti se mohou těšit také na tvořivou dílnu, hry na sněhu a narozeninovou diskotéku, kde to Fox s gratulanty pořádně rozbalí. Děti mohou v průběhu dne lišákovi namalovat přání k narozeninám. Ten z nich pak vylosuje tři, která odmění zajímavými cenami.

Ledová magistrála na Lipně je zavřená
Vzhledem k povětrnostním podmínkám museli lipenští uzavřít ledovou magistrálu. Mimo provoz jsou tak oba bruslařské okruhy v Lipně nad Vltavou i v sousedním Frymburku. Na led se vylila voda a jeho povrch je měkký a pro bruslení nevhodný, zároveň může začít praskat a vstup na něj může být nebezpečný. „Apelujeme na bruslaře, aby brali v potaz zvýšená rizika a na led nevstupovali,“ varoval mluvčí skiareálu Vojen Smíšek.

Redakce FFN