Největší jihočeský lyžařský areál hostí hned dvě akce najednou. Lyžaři se mohou těšit na první letošní zastávku SNOW tour 2018, snowboardisté zažijí netradiční carving. Při něm se představí andorský jezdec světového formátu Tyler Chorlton.
Sněhu je na lipenských sjezdovkách stále dostatek, a tak nic nebrání vyzkoušet si nové modely lyží. Příležitost budou mít lyžaři celý víkend během akce SNOW tour. Právě zastávkou ve Skiareálu Lipno odstartuje letošní ročník této tradiční road show, kterou pořádá tuzemský magazín SNOW. Zájemci otestují nové modely značky Fischer, ale také revoluční lyže Staki, sněžné brusle a další vybavení. Chybět nebude ani chillout zóna s posezením přímo u sjezdovky.
„Na začátku sezony jsme totiž připravili sněhové zásoby, takže podmínky pro lyžování jsou pořád dobré. Navíc se již o víkendu vrátí na Lipno teploty pod nulu,“ zhodnotil situaci ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. Lyžuje se na 10 kilometrech sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě, a v provozu je i dětské výukové hřiště Fox park. Rodiny s dětmi si užijí také skicrossovou trať nebo slalom. „Ve městech to možná nevypadá, ale tady na Lipně je lyžařská sezona v plném proudu,“ dodal Dušek.

Facebook

Kombinuje carving s prvky freestyle
Výjimečnou podívanou si všichni užijí v sobotu, kdy na Lipno zavítá andorský snowboardista Tyler Chorlton. Ten se představí v rámci akce Horsefeathers Elbows and Edges. Český překlad „lokty a hrany“ pak blíže napovídá. Chorlton při carvingu na snowboardu využívá právě je. „Tyler posunul carving o krok dál. V obloucích si v plné rychlosti lehá téměř na zem a často se při tom opírá jen o loket. To vše navíc kombinuje s freestyle prvky, takže je na co koukat,“ řekl mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.
Lipno je jediná česká zastávka evropské freestyle carving tour a kromě samotné exhibice v sobotu proběhne i závod pro veřejnost a test snowboardů vhodných právě pro carving. „Lidé budou mít možnost zajezdit si se snowboardistou světového formátu, který se přímo podílí na formování nového trendu, jakým freestyle carving je. Zároveň od něj mohou získat cenné rady, jak svou techniku vylepšit,“ dodává Smíšek. Během hodinového závodu mohou jezdci vyhrát věcné ceny i peníze.

Výhodné lednové lyžování
V průběhu ledna čekají na lyžaře zvýhodněné skipasy s kartou hosta Lipno.card. 20% slevu mohou uplatnit při nákupu skipasu na 3 a více dnů. Další 15% slevu pak získají při zapůjčení lyžařského nebo snowboardového setu v půjčovně INTERSPORT Rent. Tyto slevy lze navíc sčítat. Po celou sezonu je připravena také akce 3+1 skipas zdarma na večerní lyžování. Lipno.card přináší celou řadu výhod a hosté jí mohou uplatnit například i při návštěvě Stezky korunami stromů, kde získají 20% slevu na vstup. Stezkabus, který je vyveze z parkoviště až ke Stezce, pak mají s kartou zcela zdarma.

Redakce FFN