První příměstský tábor začíná ve Skiareálu Lipno již tuto sobotu. Ve Skiareálu Lipno jsou dobré podmínky na lyžování, zasněžených je přes 10 kilometrů sjezdovek a děti si vyzkouší i skicross, nebo snowpark. „Premiérový tábor v letošním roce chystáme na tuto sobotu a už máme přihlášeno osmnáct dětí. Zájem je velký a máme radost, že z devadesáti procent se k nám lyžaři vrací,“ pochvaluje si vedoucí Lyžarské školy Lipno Petr Chalupa. Dětem se věnují zkušení instruktoři, kteří na ně čekají už ráno u autobusů v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. „Zábava začíná už cestou, když bývá připravený program plný her. V areálu si potom každý může vyzvednout i vybavení a připravené je zázemí s občerstvením.  Děti jsou rozřazené do skupin podle výkonnosti podobně jako ve školních kurzech a jednotlivé dny mají své téma. Poslední běh jsou závody, předtím maškarní a třeba také pirátský den,“ vysvětlil Chalupa.

Facebook

Zmínil, že malí lyžaři dělají velké pokroky. „V loňském roce si projeli celý areál i ti, kteří začínali první den ve výukovém hřišti Fox park. Nyní si při skvělých podmínkách všichni vyzkouší přes deset kilometrů sjezdovek včetně snowparku a skicrossu,“ konstatoval Chalupa.

Děti se domů vracejí až v podvečer ke spokojeným a odpočatým rodičům. „Můj devítiletý kluk byl takhle lyžovat už loni a letos si to rozhodně nenecháme ujít. Navíc mě překvapilo, jaký udělal na lyžích pokroky,“ ocenil příměstské tábory Petr Mráz z Českých Budějovic.

Šéf Skiareálu Lipno Petr Dušek doplnil, že příměstské tábory bezezbytku naplňují také slogan: „Užijte si sobotu bez dětí.“ „Na příměstské tábory máme skvělé ohlasy jak od dětí, tak od jejich rodičů. Ví, že je o ně u nás dobře postaráno, jsou v bezpečí, zlepšují se v lyžování a navazují nová kamarádství,“ doplnil Dušek.

Redakce FFN

https://www.lipno.info/lyzarska-skola/primestske-tabory/prihlaska-zimni-primestsky-tabor.html