Díky novým investicích získají také desítky lidí práci. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu. „Momentálně probíhá generální oprava lanové dráhy Jezerní – Lipno Express. Kromě každoroční rutinní údržby se letos repasuje převodovka a mění ložiska hlavních lanových kotoučů. V průběhu několika let provozu lanové dráhy dochází k vytažení lana, které je poté nutno zkrátit. Tuto operaci jsme letos provedli u dvou drah,“ uvádí ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek a dodává, že tento úkon provádí externí pracovník, který je jediným specialistou v republice.
Letošní investice do novinek přesáhnou 45 miliónů korun. „Nadcházející sezóna se bude řídit heslem: Více zábavy na sněhu. Lyžaři se tak dočkají 1200 metrů dlouhého skicrossu, který je postavený tak, aby si ho užili i děti. Rozšíří se i snowpark pro začínající a pokročilé freestylisty. Novinkou je také měřený slalomový úsek, který se otevře pro malé i velké lyžaře s duší závodníka,“ zmínil novinky Dušek. Zdůraznil, že jedním z témat letošní sezóny je také bezpečnost a komfort. Investice se týkají i zasněžovacího systému, který čítá už šest desítek děl a dokáže připravit sjezdovky během prvních mrazů.

Facebook

Instruktor si vydělá až 250 korun za hodinu
Přípravy v areálu jsou v plném proudu a týkají se i personálního obsazení. Lidé mají možnost získat práci v místní vyhlášené lyžařské škole. „Tahle nabídka je výhodná i pro lyžaře, nebo snowboardisty, kteří instruktory zatím nedělali. Součástí je totiž kurz, který je vše naučí. Požadujeme především komunikativnost a dobré jednání s lidmi,“ vysvětlil Dušek. Instruktoři Skischool Lipno jsou velmi dobrým týmem. Ve většině se jedná o studenty, a tak se členové před sezónou doplňují. „Na zimní výuce se jich podílí 170 a nyní hledáme 70 nových. Instruktor si v našem areálu vydělá až 250 korun za hodinu. Součástí práce jsou i benefity, jako skipas, sauna, bazén, posilovna, squash nebo tenis. Ale také lyžování zdarma v partnerských areálech, nebo zajištění práce v rakouských a švýcarských partnerských školách,“ zmínil výhody tohoto zaměstnání vedoucí školy Petr Chalupa. Doplnil, že volná místa jsou před sezónou i v půjčovně lyžařského vybavení, nebo na pozici obsluhy lanových drah a v dalších službách areálu.

Redakce FFN

www.lipno.info

 

Fotogalerie k článku