Součástí devítidenního programu jsou závody, kurzy i utkání v celé řadě populárních i méně známých sportů. K Lipnu tak zamíří běžci, cyklisté, plavci, volejbalisté, floutrejlisté, orientační běžci, inline bruslaři, nebo také ti, kterým učarovaly paddleboardy. Nebudou chybět ani koncerty, nebo divadelní vystoupení. Vstupy na veškeré sportovní i kulturní akce jsou zdarma.
„Program je koncipovaný vždy téměř na celý den a každý si v něm najde to své. Těší nás, že zájem o festival se rok od roku zvyšuje. Lidé si už na něj zamlouvají dovolené ve svých kalendářích. I tentokrát jsme připravili velmi dobrý program,“ zve všechny na Lipno Kateřina Neumannová, která je spoluzakladatelkou a také se podílí na pořadatelství Lipno Sport Festu.

Mezi vrcholy patří nedělní výběh na Stezku korunami stromů
Běžci si zazávodí i v sobotu, hned na úvod festivalu, kdy je přichystaný jeden z devíti největších závodů v terénu Kilpi Trail Running Cup. Borci se vydají na trať 5 a 21 kilometrů. Závodníci si navíc zahrají komparz v Primáckém seriálu Modrý kód, který se zde bude v sobotu natáčet.  Jedinečnou možnost pak mají všichni od neděle do čtvrtka mezi 10 a 16 hodinou, kdy se jim bude věnovat skifař Václav Chalupa. „Komu se podaří být na jedné lodi s medailistou z mistrovství světa i olympiády, a ještě od něj získat cenné rady. Vašek je navíc velmi příjemný člověk,“ podotkla Neumannová. Zmínila, že nikdo by si neměl nechat ujít ani cvičení s Hankou Kynychovou, která ukáže nejen ženám, jak se správně tvaruje postava. Příznivci plážového volejbalu zamíří v pondělí na exhibiční utkání mezi extraligovými hráči Českých Budějovic a Liberce.
Mezi už tradiční sporty na lipenské přehradě patří paddleboardy
 „Budou probíhat workshopy s paddleboardama, joga na paddleboardech, ale i závody pro veřejnost a vrcholem bude večerní Night Sprint na paddlech,“ konstatoval Vojen Smíšek z pořádající společnosti Lipensko.

Facebook

Druhý víkend festivalu bude také patřit divoké vodě
Pojede se Český pohár ve vodním slalomu na Čertových proudech a Evropský a Český pohár v raftingu. Mezi favority bude medailista z olympiády i mistr světa ve slalomu na kajaku Jiří Prskavec. „Kateřina Neumannová bude každý den od 17 hodin dělat rozhovor se zmíněnými sportovními osobnostmi. Jiřího Prskavce vyzpovídá ještě před víkendovými závody,“ uvedl k dalšímu bodu programu Smíšek.
Lipno Sport Fest je oblíbený také u dětí, které zde díky kurzům dělají svoje první krůčky na inline bruslích, nebo v běžecké škole. „Nezapomínáme ani na cyklisty, jež si užijí projížďku kolem Lipna, nebo na nové floutrejlové trase,“ podotkl Smíšek. V rámci České republiky výjimečný festival nabízí možnost aktivního sportu i odpočinku pro celé rodiny. Děti se baví s místním oblíbeným maskotem lišákem Foxem, ale také například na pohádkových představeních. Odměnou za celodenní sportovní výkony jsou potom všem večerní koncerty. „Na našem festivalu se každý skvěle odreaguje a koncerty i divadelní představení jsou významnou součástí programu, který je prakticky od rána do večera. Velkolepý bude i sobotní slavnostní ohňostroj,“ přislíbil Vojen Smíšek. 

Redakce FFN
www.lipnoservis.cz