„Dračí lodě jsou každoročně velkým lákadlem a jezdí na ně tisíce lidí z celé republiky. Zaznamenáváme stále větší zájem i o účast v samotném závodě. Tentokrát však mohou zájemci změřit své síly i v týmovém závodě na velkých paddleboardech pro 6 osob, nebo sledovat zápas v konaoepolu, netradičním odvětví, které kombinuje dva sporty,“ upozornil Vojen Smíšek, mluvčí společnosti Lipensko. Dračí lodě budou v sobotu závodit na vzdálenost dvě stě metrů a v neděli se jejich trasa prodlouží na kilometr. V sobotu i v neděli bude připravený kulturní program a návštěvníci si mohou také zaveslovat s olympionikem Václavem Chalupou.

Facebook

Pro nejmenší i dospělé jsou přichystaná divadelní vystoupení, nebo také večerní koncert Karla Smutného a skupiny Mustang Bluesride. Od začátku května jsou již v provozu všechny letní provozy. Hosté mohou využít půjčovny sportovního vybavení. V těch najdou mimo jiné i kola vhodná pro jízdu v nové rodinné terénní cyklotrase Floutrejl, nebo elektročluny a malé plachetnice.

„Výhody mají tradičně držitelé karty hosta Lipno.card, kterou uplatní nejen v půjčovnách. 20% slevu získají například na vstup do nového zážitkového parku Království lesa nebo na Stezku korunami stromů, ale také na plavbu loděmi Lipno Line,“ doplnil Smíšek.

Návštěvníci Lipna nad Vltavou mohou už nyní využít speciální nabídky zvýhodněných balíčků služeb. Ty mohou objednávat k pobytům, které si zarezervují přes Infocentrum Lipno, u ubytovatelů, nebo pohodlně online na www.lipno.info.

Redakce FFN