„Vždy dbáme na bezpečí našich návštěvníků a vysokou kvalitu sjezdových tratí, proto jsme se po vydatných víkendových deštích a mimořádně teplém počasí rozhodli provoz ukončit,“ uvedl ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Facebook

Upozornil, že Skiareál tak končí v tomto týdnu sezonu, která po několika letech dosáhla standardu. „Ve srovnání s předchozími roky byla sezona opravdu vydařená, ale v dlouhodobém horizontu se jedná o zimu, na které jsme byli zvyklí. Vyplatily se předsezónní investice do zasněžovacího systému a sněžných děl. Počasí nám doposud přálo. Po většinu sezóny jsme měli otevřené všechny sjezdové tratě, na které vyrazilo 170 tisíc návštěvníků,“ upozornil Dušek s tím, že sezóna bude mít v letošním roce plných 110 provozních dnů. Většinu sjezdovek a atrakcí se letos podařilo otevřít brzy po zahájení provozu. „Musíme poděkovat všem návštěvníkům, kteří si, jak doufám, lyžování u nás užili,“ doplnil Dušek.

Mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek zdůraznil, že po skončení lyžařské sezóny se Lipno otevírá návštěvníků, kteří už žijí jarním počasím. „Půjčovny už jsou plné kol a koloběžek. Stezka korunami stromů nabízí nový výhled na pučící krajinu a vše se začíná zelenat. Ideální jsou i procházky jarní přírodou,“ konstatoval Smíšek. Doplnil, že na Lipně sezóna nikdy nekončí a díky desítkám služeb i aktivit mají hosté o zábavu vždy postaráno v jakémkoliv ročním období.

Táňa Pikartová

www.lipnoservis.cz