„Podmínky pro lyžování jsou tady excelentní. V týdnu připadl další prašan a návštěvníci si mohou vyzkoušet všechny naše novinky, včetně snowparku nebo slalomu pro veřejnost,“ upozornil ředitel Skiareálu Petr Dušek.

Facebook

Lyžování zpestří všem lyžařům i Český pohár ve snowboardcrossu, který se v sobotu i v neděli pojede na skicrossové trati. „Mezi lyžováním se každý může přijít podívat, jak to umí naši nejlepší závodníci na snowboardech. Klání nabídnou celou řadu vyrovnaných dramatických soubojů v několika věkových kategoriích,“ zve všechny Dušek a dodává, že lipenská trať je jedna z mála v České republice a jediná na jihu Čech. Snowboardcross je divácky atraktivní olympijskou disciplínou, ve které získala zlatou medaili naše závodnice Eva Samková. Právě její tým designoval a stavěl trať na Lipně a v první polovině března zde pořádá tréninkový kemp pro veřejnost.

„Plná bruslařů je v těchto dnech i lipenská vodní nádrž, kde je upravená výjimečná dráha z Lipna nad Vltavou do Frymburku. Trasa, včetně třech okruhů a odbočky na Přední Výtoň měří patnáct kilometrů,“ upozornil mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek. Dále zmínil, že nástupní místa na ledovou dráhu jsou u Loděnice Lipno a v přístavu Marina Lipno. „Pokud s sebou nemáte brusle, můžete si je zapůjčit v půjčovně Intersport v Kapitanátu, která se nachází přímo v přístavu. Půjčovna je otevřena každý den 8.15 - 17 hodin,“ doplnil Smíšek.

Iva Burianová