S dortovou formou na pečení značky Tefal, v příjemných pastelových barvách, rozzáříte a s oblíbenou dobrotou také provoníte svou kuchyň. Vyzkoušejte třeba jablečný koláč v růžové, modré či zelené formě na koláče a dorty Tefal Color Edition J166120 s průměrem 23 cm a uvolňovacím pantem pro snadné vyklopení z formy.

Formy z řady Color Edition s nepřilnavým povrchem nedovolí těstu, aby se připeklo ke stěně formy, vaše kulinářské výtvory budou vždy dokonalé. Otestujte formu na biskupský chlebíček Tefal Color Edition J1650114, ve kterém připravíte i modernější recept jako je třeba Banana bread, který je v posledních letech velice oblíbenou sladkou tečkou po jídle, nebo zákuskem ke kávě.

Tradiční bábovku zná snad každý česká domácnost a mnoho z nás už si bez ní neumí nedělní odpoledne představit. Tefal proto ve své řadě forem na pečení nevynechal ani tuto klasiku. Bábovková forma Tefal Color Edition J16602214 s dokonale nepřilnavým povrchem pro snadné vyklopení a čištění bez námahy.

Recept:

Hrníčková bábovka pro maminku

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek cukru krupice
  • 1 hrnek polotučného mléka
  • ½ hrnku oleje
  • 3 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • kakao

Formu na bábovku vymažte a vysypejte. Všechny suroviny kromě kakaa smíchejte v kuchyňském robotu. Dvě třetiny těsta nalijte do formy, zbytek těsta obarvěte kakaem. Přidejte do formy. Pečte v troubě přehřáté na 180 °C asi 60 minut.

Hrajeme o jednu formu na bábovku, jednu dortovou a jednu formu na biskupský chlebíček.

www.tefal.cz

Otázka:
Formy na pečení vyrábí francouzská rodinná firma Groupe SEB. Díky kterým značkám je na českém trhu známá?

Odpovědi posílejte na adresu www.familyfreshnews.cz do 12. června 2020.

Správná odpověď: Tefal, Rowenta, Krups

Výherci: Alex Moudrý, Blansko, Jitka Brtková, Jihlava, Oldřich Mach, Kladno.