Zábavní vědecký park VIDA! u brněnského výstaviště je opět otevřený. Kromě 170 exponátů uvnitř si nyní můžete užít i hravé objevování ve venkovní expozici. Hlavní novinkou tu jsou oblíbené vodní atrakce. Za pěkného počasí se pod širým nebem dočkáte i představení se zábavnými pokusy.

Hravé exponáty
Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Na ploše 6000 m2 tu najdete více než 180 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás. Tím však nabídka VIDA! rozhodně nekončí.

Venkovní expozice
Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které na vás čekají ve venkovních prostorách VIDA! Těšit se můžete i na příjemné posezení s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště. Na čerstvém vzduchu si vyzkoušíte i další exponáty jako například obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimédův zákon nebo malování slunečními paprsky.
Před návštěvou však určitě navštivte webové stránky vida.cz a seznamte se s aktuálními opatřeními. Nově si tu můžete koupit i online vstupenku.

Soutěžní otázka
Ve VIDA! science centrum si můžete hrát s více než 180 exponáty, kterou jsou rozděleny do několika tematických celků. Víte, kolik jich je?

  1. 2
  2. 4
  3. 6
  4. 8

Nápověda tady: https://vida.cz/expozice

Soutěžíme o tři dárkové rodinné poukazy do zábavního parku VIDA!

Odpovědi posílejte na adresu: redakce@familyfreshnews.cz do 17.8.2021

Správná odpověď: c. 6

Výherci: Trávníčková R., Gajdůšková G., Kadeřávek J.