Všechny přinášejí tolik potřebnou dávku barev, pestrých vzorů, rozverných motivů, optimismu a povzbuzení. Nezáleží na tom, co se právě děje za okny, v ponožkách Fusakle bude den radostnější už od samého rána. Fusakle jsou pro všechny, kteří se chtějí bavit životem, mají chuť pomáhat druhým, a přitom zůstat sami sebou. Česko-Slovenský originál od hlavy po Fusakle!

Fusakle jsou navrhované a vyráběné výhradně na Slovensku a v České republice – v každé z obou zemí fungují 3 výrobní provozy. Za pět let fungování Fusakle zaměstnávají stovky lidí a mnoha dalším dávají práci v souvisejících oborech. V České republice mají už 21 prodejních míst. „Výroba začala před více než 5 lety v malé výrobně uprostřed Slovenska jen jako nesmělý nápad, ale s velkou ambicí navázat na slavnou československou textilní a oděvní historii. Od začátku to byla myšlenka vytvořit československou značku, která bude produkovaná výhradně v našich zemích, bude vycházet z naší minulosti i přítomnosti, bude současná a konkurenceschopná k jiným mezinárodním značkám,“ rekapituluje Ján Anguš, zakladatel značky Fusakle.

Dnes Fusakle vyrábějí nejen designové ponožky nejrůznějších velikostí, délek a stylů, ale také trička, mikiny, multifunkční šátky, roušky a ochranné masky FFP3. Každý kousek na první pohled zaujme. Kde se berou nápady na další novinky? „Kolem nás je spousta inspirace, stačí mít otevřené oči a sledovat, co nás baví a čím žijeme. Motivy vycházejí výlučně z našeho prostředí. Jsou to různá místa Čech a Slovenska (Tatry, Krkonoše, Praha, Bratislava...), je to naše historie (kolekce folklórních vzorů, hrady a zámky, vznik ČSR, sametová revoluce...), jsou to naše koníčky (vodácká tematika, turistika, rybaření…), roční období a mnoho dalšího,“ odpovídá Ján Anguš.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na https://www.fusakle.cz/

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Značka Fusakle dlouhodobě podporuje a propaguje charitativní projekty českých a slovenských nadací. Chcete-li pomoci také, můžete si koupit:

Ponožky Centrum Paraple

Ponožky Liga proti rakovině

Ponožky Kapka naděje

Hrajeme o pět párů ponožek. Odpovědi posíljete na adresu: redakce@familyfreshnews.cz do 21.sprna 2021.

Správná odpověď: Liga proti rakovině.
Výherci: A. Kmínková, M. Němčanská,J. Řezníčková, P. Dubina, N. Pelcová