Za ta léta jsme se dokázali vyšvihnout na čelo kávového trhu i mezi klíčové prodejce spotřebního zboží. I nadále se snažíme vás neustále překvapovat, zdokonalovat své služby i nabídku a usilujeme o význačné výsledky v oblasti trvalé udržitelnosti, která zohledňuje ochranu životního prostředí i respekt k lidem v rámci procesu výroby. Chceme, abyste si mohli kupovat takové produkty, pro které je charakteristická kvalita, příznivá cena a zároveň spravedlivé sociální podmínky a ochrana životního prostředí při jejich produkci. To platí pro spotřební zboží i kávu.

Veškerá káva podávaná na barech v obchodech Tchibo má certifikaci Fairtrade a 100 % kávy pro kapslový systém Cafissimo pochází z certifikované produkce. Obecně lze říct, že v současné době je každá čtvrtá káva značky Tchibo trvale udržitelná. To znamená, že byla vypěstována ohleduplně k lidem a přírodě.

Udržitelný přístup je pro naše aktivity klíčový, promítáme jej do všech oblastí našeho podnikání. Tchibo je dlouhodobě třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny na světě. Při jejím pěstování jsou používána výhradně přírodní hnojiva a prostředky na ochranu rostlin. To vede k úsporám vody, zachování úrodnosti půdy, ochraně zdraví a životního prostředí. Pro názornost, na jedno triko z biobavlny se použije o 434 litrů méně vody než v případě konvenční bavlny.

V době klimatických změn, úbytku přírodních zdrojů a rostoucí chudoby se snažíme o to víc, abychom příští generaci zanechali svět, ve kterém budou moci žít kvalitní život. I proto patříme k pěti největším dodavatelům výrobků z udržitelných celulózových vláken na světě. Využívání existujících surovin, jako je odpad, je velmi důležité pro ochranu životního prostředí. Pro naše výrobky s recyklovaným materiálem jsou PET lahve zpracovávány na polyesterová vlákna. Z rybářských sítí a jiných nylonových odpadů zase vyrábíme regenerovaný nylon ECONYL®. Recyklace je ekologicky šetrná, šetří energii, vodu, snižuje emise CO2 a umožňuje opakované využití existujících zdrojů. V roce 2020 jsme při výrobě našeho sortimentu použili více než 63 milionů recyklovaných PET lahví. A v našem úsilí budeme pokračovat.

tchibo.cz/30-let-Tchibo

Odpovězte správně na otázku a tři z vás vyhrají dárkový poukaz Tchibo na 300 Kč, 0,5 kg Fairtrade zrnkové kávy Tchibo Barista a plátěnou tašku na nákup:

Každá kolikátá káva značky Tchibo pochází z trvale udržitelné produkce?
 

Odpovědi posílejte do 10.9.2021 na adresu redakce@familyfreshnews.cz  .