Samotná příprava základu je otázkou několika minut a za méně než půl hodiny máte zmrzlinu či sorbet na stole nebo třeba v kornoutu. Například americký výrobce Cuisinart nabízí výrobníky ve dvou různých variantách. Před výběrem zvažte, který je pro vaše osobní potřeby a preference ideální.

Facebook

Je libo banánovou, citronovou, mangovou, mátovou nebo jinou zmrzlinu? Jste vegan nebo čekáte návštěvu preferující veganskou stravu? Experimentujte a najděte tu správnou chuť, sami si zvolte množství cukru i poměr surovin, zkoušejte netradiční příchutě, které v žádném obchodě neseženete. Experimentujte se smetanovým, silně ovocným, tvarohovým nebo čistě vodovým základem, čokoládou nebo třeba oříšky. Sáhněte po čemkoli, co potřebujete zpracovat nebo co jste právě přinesli ze zahrady, lesa či obchodu.

Domácí výrobníky zmrzliny se dělí na dvě kategorie. První skupinu tvoří jednoduché přístroje, pro které je třeba ingredience předem zmrazit. Princip přípravy je jednoduchý – stačí zvolit suroviny a vložit je přímo v misce výrobníku zmrzliny do mrazničky alespoň na 12 hodin. Po vyjmutí vložíte misku do výrobníku, zapnete a za 25 minut je domácí zmrzlina s optimální konzistencí hotová. Tento typ přístrojů spotřebovává při výrobě minimum elektřiny.

Druhý, profesionální způsob, nevyžaduje fázi zamražení ingrediencí a zmrzlinu nebo sorbet připraví během přibližně 40 minut. Tato forma umožňuje přípravu ještě nadýchanější zmrzliny. S profesionálním výrobníkem můžete mít na stole každou hodinu novou příchuť čerstvě připravené zmrzliny.

3 tipy na domácí výrobníky zmrzliny

Základní varianta: Domácí výrobník zmrzliny a sorbetu Cuisinart ICE30BCE až na 2 litry zmrzliny je  nepostradatelným letní pomocníkem. Stačí si zvolit suroviny podle momentální chuti a přímo v nádobě zmrzlinovače je vložit na 12 hodin do mrazničky. Nádobu poté vložte do zmrzlinovače, zapněte a za pouhých 25 minut je na stole výborná domácí zmrzlina nebo sorbet dokonalé konzistence.

Dva druhy zmrzliny najednou: Nemůžete se s rodinou shodnout na příchuti nebo chcete míchanou zmrzlinu? Duální výrobník zmrzliny a  sorbetu Cuisinart ICE40BCE připraví dvě varianty zmrzliny najednou ve dvou litrových nádobách. Do každé z misek vložte ingredience a nechte zmrazit. Můžete vyrobit současně až litr čistě ovocné zmrzliny na vodovém základě a litr husté smetanové. Obě nádoby stačí následně založit do výrobníku a zapnout. Vestavěné lopatky zpracují za 25 minut oba základy do vláčných zmrzlin, které si můžete naservírovat ve formě kopečků třeba do kornoutu.

Profesionální zmrzlinovač ocení nejnáročnější milovníci zmrzliny. Bez jakéhokoli  předmrazování surovin vyrobí za 40 minut podle volby nadýchanou zmrzlinu nebo hustší sorbet. V průběhu celého procesu mražení promíchává všechny vložené ingredience jedna ze dvou zvolených lopatek. První z nich přidá více vzduchu a výsledkem je nadýchaná a vláčná zmrzlina, při použití druhé získáte hustší zmrzlinu nebo sorbet. Po dokončení přípravy udržuje výrobník zmrzlinu dalších 10 minut v optimální konzistenci pro servírování. Pokud ji uložíte do mrazničky, získáte následně pevnější konzistenci zmrzliny.

Výrobníky zmrzliny Cuisinart jsou k dispozici u prodejců značky Cuisinart, mezi něž patří například Datart,  Planeo, K+B Expert, OnlineShop.

Redakce FFN