Prvním novým Igráčkem je Čert Hynek s koněm Uhlíkem a pohádkou Pekelné spřežení, druhým Igráčkem je Kněžna Kateřina s kobylkou Klárou a pohádkou Tři klíče a třetici novinek uzavírá Igráček Kostřička Valerie s koníkem Bonbonem a pohádkou Kouzelný kostival.

Facebook

„Na tvorbě pohádkových Igráčků se podílel poměrně velký tým spolupracovníků. Nejde jen o samotnou figurku, kterou si zákazník zakoupí, ale i o obsah, který na něho čeká po načtení QR kódu – tedy podcastové video, které děti dostávají k hračce zdarma. Tito Igráčci se řadí mezi levnější položky, takže mohou přijít vhod i na mikulášskou nadílku. Obzvláště děti potěší Čert Hynek s pohádkou Pekelné spřežení nebo Čert Čeněk s Andělem Adámkem, kteří vystupují v pohádce Pekelná sázka,“ radí s výběrem Zbyněk Čech z marketingového oddělení firmy EFKO.

Pod stromeček Hračku roku
EFKO se již několik let intenzivně soustředí na vývoj zábavných vzdělávacích souborů prodávaných pod názvem „Hry pro předškoláky.“ V současnosti nalezneme v této řadě již pět komplexních setů určených pro děti od 4 let. Jsou inspirované vzdělávací metodou podle Montessori a byly vytvořeny ve spolupráci se speciálními pedagogy. Každý soubor je zaměřen na rozvoj určité oblasti. Soubor Vnímám to, který obdržel titul Hračka roku, procvičuje rozlišování a vnímání barev, jemnou motoriku, hmat, sluchové vnímání a představivost.
Soubor Povím ti to rozvíjí slovní zásobu a komunikaci, paměť, postřeh, soustředění, logické myšlení, představivost i orientaci v čase. Edukativní set deseti her Vymyslím to je pro změnu zaměřen na posílení paměti, logického myšlení, počítání, koncentrace a hledání souvislostí. Na rozvoj jemné i hrubé motoriky, orientace v prostoru, zručnosti a obratnosti je pak určen soubor Dovedu to. Pětici souborů uzavírají Hry pro předškoláky – To zvládnu. Jedná se o 11 originálních her a pomůcek, které usnadní přípravu dětí na školu. Hlavní důraz je v tomto souboru kladen na seznámení s číslicemi a písmenky. Doporučená cena 499 Kč.

Mlsný mravenečník – aby ručičky byly šikovnější
Hra vytvořená ve spolupráci s dánským autorem celosvětově úspěšných her Martinem Nedergaardem Andersenem je dalším z tipů výrobce z Vysočiny. Děti mají za úkol v této neobvyklé hře za pomoci dlouhé pinzety opatrně vyndávat neposedné mravence z 3D mraveniště. Podobně, jako to dělá mravenečník svým jazykem. Musí přitom dávat pozor jakou barvu jakým otvorem vytahují. Mraveniště je zkonstruováno tak, že při neopatrném vytahování mravenců, se mraveniště rozkýve a mravenci popadají.
Mravenečníka ohodnotila Vlasta Čuprová z nezávislého portálu Říše her: Mlsný mravenečník je zábavná hra podporující zručnost a jemnou motoriku. Učí nejenom děti trpělivosti a také umění se v případě neúspěchu dokázat podělit. Mraveniště je pěkné, postavené z pevných kartonových dílků, a díky tomu je pro děti určitě zajímavější, než klasická rovná herní plocha. Pokud hledáte něco neokoukaného s netradičním vzhledem, co by děti mohlo zaujmout, bude se vám hra líbit. Za nás tuto hru můžeme určitě doporučit. Děti zajisté pobaví, dospělák se u ní také nejednou zapotí a určitě se k ní společně budete rádi vracet.

Nimble Junior – rozvoj slovní zásoby
Dánský tvůrce Andersen je podepsán i pod další hrou, kterou EFKO vyrábí. Nimble Junior je dětská postřehová party hra se slovy. Jak již název napovídá, prim hraje pohotovost, nimble totiž anglicky znamená „pohotový“. Tato hra je určená pro děti od 6 let, je neuvěřitelně rychlá, má jednoduchá pravidla a nezkazí zábavu na žádné oslavě a zahraje si ji klidně celá rodina. Třešničkou na dortu jsou krásné dřevěné písmenkové kostky, které kromě karet a návodu naleznete v balení. Výrobce nabízí i „dospělou“ variantu této hry, která nese pouze název Nimble. Ta je vhodná pro všechny od 12 let. Naleznete v ní navíc přesýpací hodiny a kostky, kterými se dá určovat obtížnost hry.

Meteo domeček s Patem a Matem
Zábavná skládačka, která potěší děti i dospělé. Stačí Patovi a Matovi složit meteo domeček, a pak jen pozorovat chování jednoho z dvou legendárních nešiků. Předpověď počasí je založena na jednoduchém fyzikálním zákonu – na změně venkovní vlhkosti vzduchu. Ta buď zkracuje nebo prodlužuje citlivé přírodní vlákno z ovčího střívka a způsobuje výkyv jedné nebo druhé figurky. Vykoukne-li z domečku Pat, můžete očekávat pěkné počasí. Vykoukne-li ovšem Mat, očekávejte vlhké a deštivé počasí.

Igráčkovo ekologické krmítko – skvělý dárek pro milovníky přírody
Všechny malé i velké ochránce přírody pod stromečkem zajisté potěší set eco-krmítka s ptačím zobem, miniencyklopedií ptactva a figurkou Igráčka Ornitologa. Hlavní části krmítka jsou vyrobeny z recyklovaného plastu. Díky promyšlené konstrukci mladých českých designerů se snadno čistí i doplňuje. Krmítko obsahuje odtokové kanálky, takže se v něm nezadržuje nežádoucí voda. Na rozdíl od dřevěných krmítek lze to Igráčkovo snadno desinfikovat a předcházet tím šíření původců onemocnění, která ptactvo ohrožují. Krmítko lze zavěsit, umístit na tyč nebo připevnit na zábradlí. Pak už se jen stačí radovat z pozorování přilétajících ptáků. Krmítko díky jeho vlastnostem doporučují profesionální ornitologové.

Redakce FFN

 

https://eshop.efko.cz