5 důvodů, proč dát klasickému diáři šanci

Facebook
  1. Lepší zapamatování

Je prokázané, že si zapisovanou věc lépe vryjete do paměti, pokud ji místo ťukání do klávesnice zvěčníte tužkou na papír.

  1. Soustředěné plánování

Zatímco při vedení elektronického diáře neustále bojujete s rušivými elementy (přijde vám zpráva do Messengeru, kterou chcete hned zodpovědět, pípne upozornění na nový příspěvek na Instagramu apod.), u plánování aktivit v tištěném diáři žádné „digitální odbočky“ nehrozí. Díky tomu se plně soustředíte na zapisování a nic důležitého nezapomenete.

  1. Více volného času

Papírový diář je přehledný, což sdílené elektronické kalendáře nebývají. Tím, že na jedno místo píšete pracovní i soukromé aktivity, dokážete efektivněji plánovat a využívat svůj čas. Ve výsledku ho budete mít více.

  1. Digitální detox

Není to příjemné nechat někdy telefon/tablet/notebook vypnutý? Digitální detox ocení každý. Udělejte si večer chvilku pro sebe a svůj diář. Uvařte si k jeho procházení kávu nebo čaj, zapalte vonnou svíčku, poslouchejte oblíbenou hudbu a odškrtávejte splněné úkoly. To je slast!

  1. Papír nezklame

Technika má své mouchy a přesvědčí vás o tom právě v momentě, kdy vyžadujete, aby fungovala. To je zákon schválnosti. Dojde jí šťáva, případně se vůbec neotevře, protože si jako na potvoru nemůžete vybavit heslo. Podobné katastrofy u papírového diáře nenastanou.

TOP výběr Albi diáře 2024
Luxusní diář denní, velikost A5, na magnetický pásek
Luxusní diář týdenní, vyměnitelné kalendárium s gumičkou
Diář motivační, velikost A5, týdenní kalendárium s citáty, na gumičku
Diář plánovací, s vyměnitelným kalendáriem a praktickými omyvatelnými deskami
Diář studentský A5 s gumičkou a kroužkovou vazbou, obsahuje mj. rozvrh hodin
Diář kapesní týdenní s gumičkou, záložkou pro rychlou orientaci a poutkem na propisku či tužku

Redakce FFN a www.albi.cz

 


 

 

Fotogalerie k článku