Je dobré rozhodnout se v pravý čas, jak a čím především malého tvora krmit. Pokud zvolíte pro svého mazlíčka potraviny, které se navrací k přírodě, pak jsou výrobky Grub Barf tou správnou volbou. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým diskomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající a cítící se domácí mazlíček plný vitality.

Facebook

Krmení mláďat se oproti dospělým jedincům liší. Štěně například potřebuje přibližně tři až sedm procent své předpokládané váhy v určitém časovém horizontu. Čím je starší, tím je procento nižší. Na ona tři procenta se dostáváme přibližně v roce věku. Vhodnými produkty pro start jídelníčku vašeho štěněte může být hovězí maso v kombinaci se zeleninou a rýží, drůbeží maso v kombinaci s ovocem a přílohou, koňské maso s batátem, Grub Barf paštika   nebo novinka v portfoliu české firmy Grub Barf Jehněčí ve vlastní šťávě.

Aby Vaše prvotní nadšení ze štěněte či kočičky nevyprchalo příliš brzy, je dobré se na nový přírůstek v rodině připravit. Je dobré řádně se předem informovat nejenom o tom, kde bude spát, s čím si hrát, ale i o tom co bude jíst. Vyváženou stravou od počátku růstu zajistíte vašemu mazlíčkovi, ale i vám, společný dlouhý život plný radosti, Pro Vaše štěňata i koťata je třeba dbát na rozmanitost a pestrost stravy, její vyváženost. Nejčastější chyba je nepravidelnost ve stravování, špatný výběr nekvalitních surovin, krmení lidskou stravou a krmení potravin s nevyváženým poměrem živin. Dobré je začít s malým množstvím podávané stravy vícekrát denně. U malých přírůstků podáváme krmnou dávku 2-5x denně. Důležité je také vědět čím bylo mláďátko krmené u chovatele a podle toho přizpůsobit přechod na požadovanou stravu. Začínat bychom měli lehce stravitelnou stravou a postupně zařazovat do jídelníčku další druhy potravin. 

„Příprava výrobků GRUB Barf vyžaduje řádnou přípravu a konzultaci s odborníky. Každé plemeno je něčím specifické i každá věková kategorie domácích mazlíčků. Důležité je i vědět, které suroviny nepoužívat vůbec, a které naopak pomáhají. Tak například víte, že pes nesmí hroznové víno, avokádo a větší množství rajských jablek? Hroznové víno a rozinky vyvolávají při pozření u psů selhání ledvin. Rajčata obsahují látku tomanin, který je podobný jedovatým alkaloidům. Příznaky otravy se projevují průjmem, dýchacími problémy, letargií, nebo zvracením, “ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o.

Jehněčí ve vlastní šťavě Grub Barf

Je velmi vhodné zařazovat do jídelníčku pro mláďátka. Jehněčí je zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, předčí v tomto ohledu například maso drůbeží a vepřové. Kromě bílkovin a zmiňovaného železa je dobrým zdrojem vitamínů skupiny B (zejména B12), fosforu, zinku a hořčíku. Pro nižší obsah tuku představuje lehce stravitelný a dietní typ masa. Mezi chovateli začíná být jehněčí maso velice žádaným produktem a z toho důvodu takto kvalitní produkt zařadil Grub Barf do výroby. 

Redakce FFN