Černý pepř patří k nejznámějším a také nepoužívanějším druhům, zároveň je také nejlevnější. Jedná se o nedozrálý plod pepřovníku, který se nejprve nechá zapařit a následně usušit na slunci, dokud neztmavne. Jeho výrazná štiplavá chuť si skvěle rozumí především s tmavým masem, polévkami, omáčkami či guláši.

Facebook

Nezralé plody pepřovníků lze zpracovat i jinak. Usušením nebo zmrazením vzniká zelený pepř, který zpravidla využijeme při přípravě paštik, mletých mas či steaků nebo z něj můžeme udělat falešné kapary. Stačí kuličky naložit do nálevu z octa či soli, čímž si zachovají svou barvu. Chuť zeleného pepře je výrazná a nepříliš pálivá, nicméně jeho cena je poněkud vyšší.

Výraznou, avšak ne tak palčivou chutí, vyniká pepř bílý. V tomto případě jde o již zralý plod pepřovníku, který se po sklizni namáčí, loupe a následně vysušuje. Ideálně se používá k drůbežímu masu, rybám či sýrům, případně do smetanových omáček.

Červený pepř jsou zcela zralá pepřová zrnka po sběru vysoušená na slunci. Má peprnou chuť a nasládle voní po ovoci. Je ideální na steaky, grilovaná masa, burgery, ryby a plody moře, drůbež i zvěřinu. Hodí se do dresinků, omáček, těstovin, zeleninových a vaječných jídel. Používá se ale také při výrobě dezertů a nápojů.

Ochutnejte Kambodžu s bagetou Lok Lak z Bageterie Boulevard

Za vůbec nejkvalitnější pepř na světě je považován ten Kampotský. Jeho pěstování není vůbec snadné, proto je tato odrůda málo rozšířená a dražší než ostatní. Roste v provincii Kampot v jižní Kambodži.

Tato tzv. perla orientu na vás dýchne prostřednictvím bagety Lok Lak s Kampotským pepřem, který vás zahřeje i během naší zimy. Pomalu pečené hovězí maso s tímto pepřem, volské oko, sýr gouda, pepřová omáčka, rajčatová salsa, nakládaná červená cibule a rukola. Kombinace kambodžských surovin v ideálním poměru.

Redakce FFN