Ať už doma na terase, v zimní zahradě, nebo v parku, pohodlně grilovat lze bez větších omezení i v zimním období. Pokud nepodceníte přípravu – teplým oblečením počínaje, přes zásobu horkých nápojů a kvalitními surovinami konče, sváteční zimní grilovačka je skvělý plán pro volný čas. Zapojit do příprav a grilování můžete i své děti, které tento nevšední program jistě ocení. Neváhejte využít veřejná griloviště v městských parcích, která jsou vám po celý rok volně k dispozici; najdete je na grilujemevemeste.cz.

Facebook

Náš tip:
Aby vaše zimní grilování dostalo tu správnou vánoční atmosféru, můžete si přípravy zpříjemnit některým z oblíbených horkých nápojů. Domácí horký mošt, svařené víno s vůní skořice nebo ovocný punč vykouzlíte jednoduše s Pyramidkami koření od Vitany.

Grilovaná krkovice v marinádě se zeleninou
Suroviny, maso: 600 g krkovice, 1 balení Tekuté marinády Krkovička pikantní od Vitany, olej na smažení
Grilovaná zelenina (můžete pozměnit druhy zeleniny): 500 g žampionů, 4 papriky, 2 petržele, 2 mrkve, 2 rajčata, 2 červené cibule, 2 stroužky česneku, koření Grilovaná zelenina od Vitany
Na podávání: čerstvý chléb, steakové omáčky nebo tatarská omáčka od Vitany
Postup: Maso omyjte, osušte a nakrájejte na stejně vysoké zhruba dvoucentimetrové plátky. Vložte je do Tekuté marinády Krkovička pikantní a nechte minimálně 4 hodiny uležet v chladničce.
Zatímco se maso marinuje v lednici, můžete čas využít na přípravu grilované zeleniny, která se k masu skvěle hodí i v zimě. Omyjte a nakrájejte si všechnu zeleninu. Vložte do mísy a obalte ji ve směsi na grilovanou zeleninu od Vitany. Potřete prolisovaným česnekem, zakápněte olivovým olejem a vložte na gril nebo pečte v troubě předehřáté na 220 stupňů přibližně 30 minut. Jakmile je zelenina měkká na skus, máte hotovo.
Uleželé plátky masa zvolna opékejte na rozpáleném oleji z obou stran a průběžně potírejte zbylou marinádou. Servírujte s grilovanou zeleninou, čerstvým chlebem a oblíbeným dipem.

Kuřecí paličky marinované se smetanou
Suroviny, maso: 600 g kuřecích paliček, 1 balení Tekuté marinády Kuře od Vitany
Na podávání:
Opečené brambory nebo bagetka, zelenina, Steaková nebo Tatarská omáčka od Vitany
Postup: Kuřecí paličky omyjte a osušte papírovou utěrkou. Obsah sáčku s marinádou vlijte do větší uzavíratelné nádoby. Přidejte kuřecí paličky a promíchejte tak, aby se jednotlivé kousky rovnoměrně obalily ve směsi, a nechte marinovat nejméně 2 hodiny v chladu. Mezitím si připravte přílohu. Namarinované kuřecí paličky ogrilujte dozlatova ze všech stran za průběžného potírání zbylou marinádou a ihned podávejte.

Redakce FFN
www.vitana.cz