Novinka Pickwick Heřmánek s medem kombinuje dvě oblíbené ingredience. Všestranný, zklidňující heřmánkový čaj je doplněný o medové kousky, které dodají čaji jemnou a lahodnou chuť. Složení je 100% přírodní.

Facebook

Druhá nová kombinace bylinek Pickwick Šípek s ibiškem je také 100% přírodní. Obsahuje 60 % šípku a 40 % sušených ibiškových květů. Šípky obsahují velké množství vitamínu C a další našemu zdraví prospěšné minerální látky. Ibišek je plný antioxidantů, a navíc nálev krásně zbarví.

Bohatá historie čajů Pickwick se datuje od roku 1753 spolu s firmou Douwe Egberts. V tomto roce Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otevřeli svůj koloniál v městečku Joure v Holandsku, čímž položili základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Egbert a Akke viděli své poslání v prodeji výrobků, které „zvyšují požitky každodenního života“. Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží, hlavními výrobky byla káva, tabák a čaj. Současné jméno získal Pickwick v roce 1937. Ve snaze najít více „anglicky znějící“ jméno pro čaj Douwe Egberts, přišla žena tehdejšího ředitele s nejlepším návrhem. Jejím oblíbeným spisovatelem byl Angličan Charles Dickens, a tak navrhla Pickwick podle díla Kronika Pickwickova klubu.

Redakce FFN

www.pickwick.cz