Můžete zkoušet různé druhy limonád nebo ovocných šťáv, (ne)mlék a přidávat i alkohol. Inspirujte se vybranými recepty s instantními novinkami Jacobs – s jemnější Jacobs Velvet Crema, která je vyráběna ze světleji pražených zrn a nabízí velice jemnou, vyváženou chuť a bohatou pěnu, nebo Jacobs Intense, která naopak vyniká plnou a intenzivní chutí s neodolatelným aroma díky tmavšímu stupni pražení kávových zrn. Více na www.kavajacobs.cz/recepty. Je léto, míchejte a bavte se!

Facebook

Orange Instatonic
Potřebujeme:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Intense, 100 ml tonicu, 100 ml pomerančové limonády, 1/8 limetky, led
Postup: Sklenici naplňte ledem, přilijte tonic a následně pomerančovou limonádu. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu tonicu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Intense. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

Fruity Velvet smoothie
Potřebujeme: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Crema, 200 ml rostlinného mléka, 2 cl ovocného sirupu (malina/jahoda/mango), led
Postup: Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Crema, přilijte rostlinné mléko a ovocný sirup. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kousky čerstvého ovoce.

Raspberry Instatonic
Potřebujeme: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Intense, 200 ml tonicu, 2 cl malinového sirupu, 1/8 limetky, led
Postup: Sklenici naplňte ledem, přilijte malinový sirup a následně tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu tonicu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Intense. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte čerstvými malinami a servírujte.

Iced cappuccino caramel
Potřebujeme: 1 sáček Jacobs Cappuccino Caramel, 50 ml horké vody (85°C), led
Postup: Vysypte obsah sáčku Jacobs Cappuccino Caramel do hrnečku. Přilijte trochu horké vody a důkladně zamíchejte. Doplňte hrnek ledem a zamíchejte.

Vanilla velvet smoothie
Potřebujeme: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet, 200 ml vanilkového (sójového) mléka, špetka mleté skořice, led
Postup: Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet, špetku mleté skořice a přilijte vanilkové (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kouskem skořice.

Coffee spritz vodka/gin
Potřebujeme
: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, 150 ml tonicu, 4 cl vodky/ginu, led
Postup: Sklenici naplňte ledem a přilijte tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, přilijte vodku/gin a důkladně protřepejte. Nalijte přes sítko do sklenice s tonikem. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

Orange/mango coffee
Potřebujeme: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema, 200 ml pomerančového/mangového džusu, led
Postup: Sklenici naplňte ledem a přilijte pomerančový nebo mangový džus. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu džusu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Ozdobte kouskem čerstvého ovoce a servírujte.

Cocoa velvet smoothie
Potřebujeme: 2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema, 200 ml (sójového) mléka, 2 lžičky instantního kakaa, led
Postup: Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema a dvě lžičky instantního kakaa, přilijte (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte špetkou kakaa.

Redakce FFN

www.kavajacobs.cz