„Ve stínu pod fíky poslouchat slavíky zpívat si s nima a pít“. I čeští hudební velikáni zvěčnili ve svých textech nutnost užívat si života, ideálně za zvuku hudby a nějaké té sklenky. Nejen v Madridu se ale lidé potýkají s rekordními vedry, a tak si řekneme, jak s takovými dny naložit u nás.

Facebook

Bez hudby to nepůjde
Ať už jste vlk samotář, a posezení u vody preferujete v kompletní izolaci s vaší oblíbenou knihou a sluchátky v uších, nebo raději vyrazíte s partou a své oblíbené pecky reprodukujete na „plné koule“ – bez hudby to prostě nejde. Pokud sedíte u bazénu, vše potřebné máte na dosah ruky, co se přípravy týče, zcela jiný příběh je povyražení u nejbližšího zdroje studené vody.
Abyste mohli přehrávat hudbu nepřetržitě, vyplatí se investovat do kvalitního, a hlavně vodotěsného reproduktoru. Všechna moderní technika má ale vždycky jedno stejné omezení, kapacitu baterky. Tušíte-li, že u vody strávíte celý den, nezapomeňte na powerbanku.

A drinky taky oceníme
Ledově vychlazené daiquiri, skvěle naperlený Aperol Spritz nebo „virgin“ Mochito, každý máme svého favorita. Na žádném večírku u bazénu by neměl chybět bar s nabídkou letních drinků. Alko, nealko, perlivý, neperlivý, plný ledu či tříště, možností jsou stovky. Domácí koktejl bar se ale kromě výběru toho správného alkoholu a dochucovadel neobejde bez poctivé zásoby ledu a vody.  Abychom byli šetrní vůči životnímu prostředí, je důležité se zamyslet, jak osekat přebytečný bordel – domácí výrobník ledu a perlivé vody je první krok k úspěchu.
Ne každý však v létě hledá ochlazení v podobě lahodného pití, ale naopak svou pozornost upíná směrem k studeným pochutinám. A co jiného v létě jíst kila než dobré zmrzliny. Ovocný sorbet, krémové gelato, každý máme své „hříšné radosti“.

Redakce FFN