Přesně těmito dochovanými pravidly habánských předků se řídili ve Velkých Bílovicích, když připravovali letošní novinku – první šumivé víno z Habánských sklepů.

Facebook

Představujeme vám nové hvězdy Habánských sklepů
Výroba šumivého vína je skutečnou známkou vinařského umu a odbornosti. Tým vinařských odborníků v Habánských sklepích má rád výzvy, a proto se bez váhání chopil příležitosti vytvořit historicky první šumivé víno tohoto vinařství. Petr Ptáček, ředitel Habánských sklepů, k tomu uvedl: „Jsme moc rádi, že můžeme našim zákazníkům představit zbrusu nové šumivé víno, jehož cuvée vzniklo kombinací vybraných moravských tichých vín, a které připravujeme ve dvou variantách – DEMI SEC a BRUT. Novinka se opravdu velmi povedla a skvěle doplní naše stávající portfolio.“

Habánské sklepy šumivé DEMI SEC: užijte si jemnou chuť a vůni ovoce a medu
Šumivá novinka z Habánských sklepů zaujme jiskrnou zelenožlutou barvou a bohatým jemným perlením. V lahodné vůni ucítíte jemný květinový nádech, doplněný o tóny sadového ovoce a lučního medu. Nechte se okouzlit příjemně svěží, a přesto plnou chutí s pikantní kyselinkou. Je ideální také jako přípitek. Užijte si slavnostní okamžiky ve společnosti přátel, se sklenkou vychlazených bublinek z Velkých Bílovic. Toto šumivé víno bylo připraveno charmatovou metodou v kondici demi sec, kterou mají čeští spotřebitelé nejraději. 

Habánské sklepy šumivé BRUT: nechte se okouzlit svěží chutí a bohatým jemným perlení
Šumivé víno, Habánské sklepy „brut“, připravené charmatovou metodou, má krásnou žlutozelenou barvu. Zaujme svým bohatým perlením a také jemnou vůní sadového ovoce, květin a medu.  Jeho chuť je příjemně svěží, s pikantní kyselinkou a charakteristickými znaky použitých tuzemských odrůd, které mu dodávají plnost a elegantní harmonický závěr. Tato chlouba Habánských sklepů je ideální nejen jako slavnostní přípitek, ale také se skvěle hodí jako aperitiv, který povzbudí vaše chuťové buňky.

Redakce FFN