Škála chutí, kterou rostlinná kuchyně nabízí, postupně ukazuje, že bezmasá strava nemusí být nudná a neměnná. Naopak, je variabilní a postupně si získává přízeň i tradičních „masařů“. Tento trend ve stravování navíc dává tradičnímu grilování úplně jiný rozměr.
Z nedávného výzkumu agentury Ipsos vyplývá, že jen 9 % Čechů dává na gril výhradně maso. Je tedy evidentní, že zbylých 81 % Čechů se nebrání ugrilovat zeleninu, sýry nebo rostlinné alternativy masa. Na poptávku po rostlinných potravinách vhodných pro grilování hbitě reagují potravinářské společnosti a přicházejí s novými produkty.

Facebook

V hlavní roli zelenina
I když se veganské verze potravin napříč sortimentem mohou zdát jako poměrně nový trend, opak je pravdou. Většina lidí si k tradičnímu grilování ráda dopřeje i pořádnou porci zeleniny ať už ve formě lehkého salátu, nebo té z grilu. Není ani výjimkou, když někteří z nás dají před tradičním steakem z grilu přednost cizrnovému falafelu nebo vegan klobásce. Chutnou alternativou masového grilování mohou být také veganské burgery nebo šťavnaté klobásky, které na českém trhu nabízí více značek. Nově uvedená skandinávská značka Naturli’ je má navíc v bezlepkové variantě.

Sladká tečka na konec
Na správné zahradní sešlosti byste neměli vynechat ani sladký dezert. Gurmány by mohla zaujmout nová veganská zmrzlina Naturli’ - slaný karamel, která obsahuje křupavé kousky mandlí. Jedinečnost její chuti potvrdili i zástupci veganů při testování produktu pro web Rostlinně.cz. Podle nich se výrazně liší od všech ostatních dostupných produktů na trhu.

Redakce FFN