Pokud se chystáte strávit venku celý den, určitě nezapomínejte ani na zastínění, které vás uchrání před slunečními paprsky.

Facebook

Základem je zahradní posezení
Na zahradní nábytek máme trochu rozdílné požadavky než na vybavení interiéru. Zahradní vybavení většinou necháváme venku celou sezónu, a tak by k tomu mělo být uzpůsobené. „Velmi oblíbeným materiálem je nyní umělý ratan, který zákazníci oceňují především pro vysokou odolnost vůči počasí a širokou nabídkou různých dekorů,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti
ASKO – NÁBYTEK. Podobně odolný je i kovový nábytek, který je většinou vyroben z hliníku. Je proto velmi lehký, stohovatelný a snadno přemístitelný. Pro příznivce přírodních materiálů je vhodnou variantou dřevo. Ačkoliv je třeba dřevěný nábytek pravidelně ošetřovat, má své osobité kouzlo a je velmi příjemný na dotyk.

Pohodlná křesílka pro chvíle s kávou
Když je krásné počasí, není nic lepšího než si dát kávu venku na vaší zahrádce či terase. Sluneční paprsky nám dodají vitamín D a pozitivně působí i na naši náladu. Pro takové příležitosti se skvěle hodí pohodlné křesílko, v kterém si chvilku odpočineme od každodenních starostí a načerpáme síly na zbytek dne. Velmi tendy jsou například proplétaná křesla v různých barvách, nebo závěsná křesílka s měkoučkými polštáři.

Úkryt před sluncem
Z příliš dlouhého pobytu na sluníčku si můžeme přivodit nejen nepříjemné zarudnutí a spálení kůže, ale také úpal nebo úžeh. Abychom těmto nepříjemnostem zamezili, měli bychom pít dostatečné množství tekutin a před slunečními paprsky se občas schovat do stínu. Nejběžnější volbou jsou slunečníky, ale pokud máte dostatek prostoru, můžete mít v zahradě celé léto zahradní altán, u kterého lze dokonce zatáhnout i boční strany a spolehlivě vás tak ochrání i před deštěm. Majitelé teras či balkónů zase možná ocení paraván, díky kterému se skryjí před zraky sousedů.

Vůně linoucí se z grilu
Grilování jsme jako národ doslova propadli. Každým rokem vymýšlíme čím dál zajímavější recepty, zkoušíme neotřelé a exotické chutě a vůně. Pro vynikající pokrmy je mimo kvalitních surovin klíčový výběr grilu. Ačkoliv jsou elektrické a plynové grily také velmi oblíbené, asi nejvíce příznivců mají grily na dřevěné uhlí, které dodají surovinám vůni opravdového ohně. Vynikající grilované pochoutky si můžete vychutnat třeba u stylového jídelního setu.

Redakce FFN