Pickwick Nos a krk se zázvorem je vhodný pro období častých nachlazení. Zázvor přispívá ke zdravému imunitnímu systému a společně s fenyklem a tymiánem napomáhají správné funkci dýchacího systému. Tymián navíc posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

Facebook

Pickwick Zklidnění krku s eukalyptem pomůže od prvních příznaků škrábání v krku. Eukalyptus podporuje normální činnost dýchacího systému a stejně tak heřmánek, který zároveň posiluje imunitní systém a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Med je pro své antiseptické vlastnosti vhodným sladidlem do bylinkových čajů, ale také zklidňuje a čistí krk od hlenů a doporučuje jej dokonce Světová zdravotnická organizace. Základem této směsi je Rooibos, který je obrovskou zásobárnou antioxidantů, čímž posiluje imunitní systém

Pickwick Průdušky s lipovým květem je bylinná směs vhodná při akutních onemocněních horních cest dýchacích doprovázených kašlem. Lipový květ usnadňuje vykašlávání a společně s anýzem napomáhá správné funkci dýchacího systému. Součástí bylinného čaje je také fenykl, který navíc podporuje imunitní systém.

Bohatá historie čajů Pickwick se datuje od roku 1753 spolu s firmou Douwe Egberts. V tomto roce Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otevřeli svůj koloniál v městečku Joure v Holandsku, čímž položili základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Egbert a Akke viděli své poslání v prodeji výrobků, které zvyšují požitky každodenního života. Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží, hlavními výrobky byla káva, tabák a čaj. Současné jméno získal Pickwick v roce 1937. Ve snaze najít více anglicky znějící jméno pro čaj Douwe Egberts, přišla žena tehdejšího ředitele s nejlepším návrhem. Jejím oblíbeným spisovatelem byl Angličan Charles Dickens, a tak navrhla Pickwick podle díla Kronika Pickwickova klubu.

Redakce FFN

www.pickwick.cz