„Velký důraz bude kladen zejména na otevřenost prostoru, kde může rodina příjemně trávit společný čas, ergonomii jednotlivých zón, použití přírodních materiálů a moderní technologie,“ nastiňuje kuchyňské trendy Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK.

Facebook

Jedním z nejpopulárnějších interiérových stylů je v posledních letech zejména skandinávský design, který se vyznačuje minimalismem, čistými liniemi, použitím přírodních materiálů a absencí dekorací a ozdobných prvků. Dozajista k němu patří také logické a praktické uspořádání kuchyňských skříní, dostatek pracovního prostoru a víceúrovňové osvětlení. K hladkému a čistému vzhledu kuchyně napomáhá také bezúchytkový systém otevírání dvířek a zásuvek. Co se týče barev, vládne minimalistickým kuchyním hlavně bílá barva v kombinaci s tlumenými odstíny béžové, šedé či černé. Charakteristické je také použití přírodních materiálů, jakými je například kámen či dřevo.

Do kuchyní se vrací i barvy. Odvážná kontrastní barva může dodat celému prostoru na originalitě a osobitostí. Také použití různých kombinací matu a lesku dodá celé kuchyni zajímavý punc nevšednosti. „Do popředí ve volbě našich zákazníků vstupují zejména pastelové odstíny, které prostor příjemně zútulní a dodají mu na zajímavosti,“ dodává Andrea Štěpánová. Pro rok 2022 budou velkým trendem zejména odstíny zelené, která v nás evokuje pocit harmonie, stability a optimismu. Není tedy divu, že se v těchto dynamických letech dostala do popředí.

Pokračujícím trendem je také kuchyňský ostrůvek. Nejen že působí jako optické rozdělení místnosti, ale poskytuje nám také další pracovní a úložný prostor. Nabízí daleko více místa pro přípravu pokrmů a nespornou výhodou je menší počet kroků a úkonů, které musíte při pohybu v kuchyni udělat. Při plánování kuchyně byste měli mít na paměti, že vám bude nejspíš sloužit několik desetiletí, a tak je dobré celému procesu věnovat dostatek času a pozornosti. Jelikož se dozajista nejedná o jednoduchý proces, můžete se obrátit na odborníky v kuchyňských studiích ASKO – NÁBYTEK, kde se mimo jiné můžete podívat i na nejoblíbenější typy kuchyní, různé dekory, tvary kuchyňských linek a mnoho dalších věcí, které by vás při výběru nové kuchyně mohly zajímat.

Kuchyň Fashion, stylová a extravagantní
Kuchyň FASHION je moderní a skvěle kombinovatelná. Široká nabídka komponentů umožňuje vybavit a sladit přilehlý prostor. Dvířka jsou vyrobena z matně lakované MDF, a jsou proto odolná vůči vysokým teplotám a snadná na údržbu. Design kuchyně je velice variabilní a dekor si vyberete ze 4 odstínů v matném provedení alpské bílé, bílé, magnolie nebo hedvábně šedé. Kuchyni oživíte černým 3D sklem a různými variacemi korpusů, doplňků a pracovní desky. Vybírat můžete z mnoha komponentů, díky kterým si sestavíte moderní kuchyni vašich snů.

Kuchyň Viki II, nadčasovost a elegance v jednom
Kuchyň VIKI II je nadčasová a elegantní. Design je podobný jako u kuchyně VIKI, ale modernější. Zajímavostí kuchyně jsou dolní skříňky, které se zavěsí na stěnu. Jsou praktické zejména z hlediska úklidu a nedochází ke vzniku plísně. Skříňky kuchyně jsou vyrobeny z MDF materiálu zajišťující snadnou údržbu. Vestavěné úchytky přesahují přes okraj skříněk a působí nenápadně. Na rozdíl od modelu VIKI I jsou úchyty tmavé. Dekor kuchyně můžete volit ze 7 přírodních variací od dubu po černou břidlici. Vybírat lze i z lesklých nebo matných povrchů.

Kuchyň Rita, jen pastelová to může být
Neobvyklá nabídka pastelových barev – to je to, co vás na první pohled upoutá u kuchyně Rita. Model je také charakteristický svým klasickým rámovým designem skříněk. Decentní a tlumené barvy dekorů je navíc možné kombinovat s různými typy korpusů a pracovních desek, třeba s nádechem mramoru. Výsledkem bude jedinečný design, který se ani po letech neomrzí. Kvalitní materiály kuchyně Rita, kování a pojezdy, ale také organizéry zajistí vysokou a dlouhotrvající funkčnost kuchyně.

Kuchyně Mia, minimalismus v každém detailu
Poohlížíte se po kuchyni, která bude místem pro vznik kulinářských zázraků, ale zároveň i designovým klenotem vaší domácnosti? Kuchyně MIA vás nadchne hned z několika důvodů. Její jednoduché, hladké linie jsou kombinovány s maximální praktičností. Kuchyň tak ukrývá značný úložný prostor, který navíc můžete doplnit organizéry a dalšími prvky přesně podle vašich potřeb. Design celé kuchyně podtrhují pečlivě volené prvky, například integrované nerezové úchyty. Nezapomínejte u této kuchyně ani na osvětlení.

Redakce FFN
www.askonabytek.cz