V jednoduchosti je krása, zapomeňte proto na vysoké natupírované a přelakované účesy, které působí jako paruka. Naopak, zaměřte se na přirozenost a nechte vyniknout krásu vašich vlasů.

Facebook

Určitě doporučuji před úpravou vlasy umýt, nejlépe dvakrát. Poté nanést tužidlo – do jemných vlasů tužidlo ve spreji, do pevných si můžete dovolit i pěnové. Při slavnostní úpravě účesu je dobré vlasy trochu ‚zdrsnit‘, aby lépe držely tvar a neklouzaly. V tom je nejlepším pomocníkem pudr ve spreji nebo pudrová pěna, které pomůžou nejenom s tvarováním, ale také dodají objem,“ radí kadeřnice Martina Malinová z Hair By Martina a pokračuje: „Pokud vašim vlasům chybí přirozený lesk, vyzkoušejte lesk ve spreji. Aplikuje se na suché vlasy po použití fixačního spreje na vlasy – protože ten naopak vlasy zmatňuje.“

Možná se vám někdy stalo, že těsně po natočení vlny vypadají dokonale, ale za chvilku jsou zplihlé, rozvrkočené a bez života. Možná jenom zapomínáte na základní pravidlo: „Ať už jste majitelka přírodních kudrn nebo vlasy natáčíte pomocí loknovací kulmy, prameny nikdy nerozčesávejte, ale pouze prohrábněte prsty. Tím nebudou působit krepatě a zacuchaně. To samé platí i o tupírování. Vlasy u kořínků nepročesávejte, ale jen lehce kolmo k hlavě natupírujte, nejlépe hřebenem s měkkými štětinami.“

Není culík jako culík
Můžete s ním jít běhat, ale i usednout ke štědrovečerní tabuli – to je starý dobrý culík. Základem je culík správně svázat, s čímž pomohou průhledné pevné gumičky. V účesu zůstávají neviditelné, takže neruší další přidávané ozdoby.
Elegantní propletený culík: Tuto protahovanou elegantní variantu culíku vytvoříte velice jednoduše. Můžete použít i speciální protahovací jehlici s očkem, ale lepší je nad culíkem (gumičkou) vlasy rozdělit a ohon protáhnout rukou, protože pak si můžete určovat utaženost účesu. Spodní vlasy stačí narovnat žehličkou nebo natočit loknovací kulmou.

Majitelky dlouhých vlasů mohou ohon protáhnout několikrát, a tím vytvořit nadýchaný uzel. Nezapomeňte vlasy trochu povytáhnout, ať naberou objem. Další variantou je zbytek protažených vlasů splést a připevnit pérkem. Je to taková slavnostnější varianta a je skvělá nejen na párty ve stylu 20. let. Nebojte se zakomponovat různé sponky a čelenky, které jsou letos velice trendy. Tato varianta je vhodná i pro kratší vlasy,“ radí  Martina Malinová.

TIP BABYLISS: Na žehlení i zvlnění je ideálním pomocníkem parní žehlička BaByliss ST495E, která díky funkci studeného napařování vlasy přirozeně hydratuje a chrání. Ionizační generátor a diamantovo-keramický povrch dělají z této žehličky naprostý klenot pro vaše vlasy.

Copánek středem pozornosti: Romantického looku dosáhnete kombinací copánku a culíku  propletených zlatým provázkem. Vlasy hladce učešte dozadu a na temeni hlavy začněte plést copánek. Ten poté přichyťte do culíku, omotejte gumičkou nebo provázkem tak, aby zůstaly dva volné dlouhé konce. Následně rozdělte culík na dva prameny a každý z pramenů omotejte jedním koncem provázku. Můžete takto pokračovat po celé délce vlasů, nebo obvázat jen horní část a následně v koncích pevně svázat oba prameny provázkem.  „Kombinace copánku a culíku je vděčná, efektivní a má spoustu variant. Místo provázku můžete použít i různé drátky, stuhy, mašle. Vždy však mějte na mysli, že méně je více!“ zdůrazňuje kadeřnice a pokračuje: „Pro obměnu můžete culík zaplést do copu – klidně i rybího, který malinko rozvolníte.

Redakce FFN
www.babyliss.cz