Značka Jacobs připravila řadu instantních kapučín, která zahrnuje čtyři teplé varianty – Jacobs Cappuccino Original, čokoládovou příchuť Milka, Karamel nebo Vanilka, a ledovou variantu Jacobs Iced Cappuccino Slaný karamel.

Facebook

Ale kapučína Jacobs se nehodí jenom k práci. Doladí i slavnostní tabuli a dokonale se párují třeba s cukrovím. Vanilkové rohlíčky zapít čokoládovým Jacobs Cappuccinem Milka, nebo naopak kakaové pracny kapučínem s vanilkovou příchutí, linecké s karamelovým… S kombinacemi chutí můžeme experimentovat a všechny budou dokonalé. Díky rychlosti přípravy nám navíc neunikne nic, co se probírá u štědrovečerní večeře, prostě se můžeme rodině plně věnovat. Tak šťastné a veselé!

Cappuccino patří mezi nejoblíbenější kávové nápoje a podle legendy inspiroval jeho vznik italský kapucín Marek z Aviana. Po bitvě u Vídně v roce 1683 našli císařští vojáci stovky pytlů kávy s mnoha dalšími poklady, které po sobě zanechala poražená osmanská armáda.

Káva byla v té době v Evropě zcela neznámá a její hořkost vojákům nechutnala, proto jim prý kapucín Marek doporučil, aby si ji zjemnili trochou mléka. Lahodný nápoj měl podobnou barvu jako mnichův plášť, a tak byl na počest objevitele nazván kapuziner a rychle se rozšířil po Vídni i zbytku Svaté říše římské. Cappuccino bylo do 90. let minulého století známo jen v Evropě a některých kosmopolitních centrech Severní Ameriky. S postupující globalizací a rozvojem kavárenství si začal tento typ nápoje získávat oblibu i v dalších částech světa.

Redakce FFN

www.kavajakobs.cz