Právě o to jde především nyní, v období přicházejících vánočních svátků a novoročních oslav. Svět společenských her zažívá svůj velký boom a těší se stále větší oblíbenosti při rodinných a přátelských setkáních. Nezanedbatelnou část sortimentu firmy EFKO tvoří i postřehové a párty hry. Některé z nich jsou vhodnou alternativou pro společně stráveny čas při zážitkových činnostech, které nemusí být jenom zdrojem zábavy, ale také rozvoje různých dovedností a schopností jak dětí, tak i dospělých. Mezi ně patří například netradiční novinka určená ryze pro dospělé s názvem Hvězda večírku. Mezi další patří hra Fast food nebo Mish Mash. Trávit volný čas bez využití moderních technologií může být v současné době přicházejících svátků velkou příležitostí k upevnění mezilidských vztahů. Prožijme letošní Vánoce a Silvestr s těmi, které máme rádi. Třeba u zábavné stolní hry. A nezapomeňme, že cíl není vyhrát, ale být spolu.

Facebook

„Párty hru Hvězda večírku jsme vyvíjeli v časech pandemie jako náhradu za zrušené firemní večírky. Na hráče čekají různé situace plné legrace a nadsázky. Jejich úkolem je po celou dobu večírku pečovat o svou dobrou pověst. A to není v prostředí, ve kterém je k mání alkohol, taneční parket, šmajchlkabinet a atraktivní kolegové vůbec snadné. Komu se tak zadaří, stane se vítězem, tedy hvězdou večírku. Kdo se ale příliš opije, může dokonce schytat i padáka,” uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO.

Hra Hvězda večírku je díky svému charakteru a pikantnímu obsahu určena pro hráče starší 18 let a může být vtipným vánočním dárkem kolegům či zaměstnancům.

Hra s názvem Fast food není vůbec nezdravá. Naopak, bystří postřeh hráčů, jejichž úkolem je co nejrychleji vykrývat přicházející objednávky, stejně jako obsluha ve fast foodu. Kdo má připraveno první, cinkne na kovový zvonek a získává nejvyšší zpropitné. Zajímavostí je, že tato hra byla vytvořena ve spolupráci s celosvětově úspěšným dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem.

Nejbystřejší hráč se stane vítězem i v další hře s názvem ‘Mish-Mash‘. Mish-Mash je skvělá postřehová hra, ve které vítězí ten, kdo nejrychleji najde správný obrázek v záplavě ostatních. Stačí určit obtížnost hry a překvapit protihráče bleskovou reakcí. Mish-Mash je určen pro dva a více hráčů a je vhodný pro děti od šesti let.

Spolupráci s dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem zúročila firma EFKO i při návrhu hry s názvem Drzé opice, se kterou si všichni procvičí vlastní postřeh a pohotovost. Drzé opice jen stačí co nejrychleji plácnout přes prsty pomocí speciálně upravené plácačky ve tvaru ruky. „Pro výrobu plácačky jsme museli najít vhodný materiál. Nalisovali jsme několik možných variant a ty pak zkoušeli, abychom našli optimální pružnost a rozvášnění hráči si při hře neublížili,” uvedla vývojářka společnosti EFKO, Ing. Lenka Flídrová.

Pro malé i velké je určena další rodinná hra s názvem Picasso, která rozvíjí kreativitu a komunikační schopnosti hráčů. Ti mají k dispozici pomyslné malířské plátno, dřevěné tyčinky, provázek a různé geometrické tvary. S jejichž pomocí má ‘malíř‘ znázornit obrázek z vylosované kartičky. Ostatní hádají, co ‘umělec‘ právě vytváří. To vede k mnoha humorným situacím, kreativním nápadům a o odlehčené zábavě.

Redakce FFN

https://eshop.efko.cz


 

Fotogalerie k článku